Młodzież z dekanatu jelonkowskiego zainaugurowała „sztafetę” do Archikatedry Warszawskiej

W piątek 29 października młodzi z dekanatu jelonkowskiego zainaugurowali Pielgrzymkową Sztafetę Młodych do Archikatedry Warszawskiej. "Jej celem jest towarzyszenie młodym na drodze wiary oraz kroczenie razem z nimi, w Kościele i z Kościołem, ku Chrystusowi" - podkreślił ks. Zbigniew Sawiak, duszpasterz młodzieży i pomysłodawca inicjatywy

„Sztafeta” jest przygotowaniem młodych do obchodów 36. Światowego Dnia Młodzieży, który w tym roku, decyzją papieża Franciszka, po raz pierwszy będzie obchodzony w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata.

– Jej celem jest towarzyszenie młodym na drodze wiary oraz kroczenie razem z nimi, w Kościele i z Kościołem, ku Chrystusowi – podkreślił ks. Sawiak.

Młodzież zaczęła pielgrzymkę od zapoznania się z historią świątyni – młodzi zwiedzili jej krypty, gdzie znajdują się sarkofagi wielu zasłużonych Polaków, a później wzięli udział w Mszy świętej, której przewodniczył dziekan dekanatu jelonkowskiego.

Homilię wygłosił ks. Dariusz Grzywa, wikariusz z parafii św. Jana Pawła II na Bemowie, który na początku odniósł się do słów śpiewanego psalmu „Kościele święty, chwal swojego Pana” i podkreślił, że „to Słowo powinno być drogowskazem dla wszystkich młodych uczestników sztafety”.

Po Mszy młodzi modlili się przy sarkofagu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. – Katedra jest sercem, pierwszą świątynią naszej diecezji. Zawsze kiedy tu się pojawiam mam ciarki, bo przypominam sobie swoje święcenia i inne ważne wydarzenia, które miały i mają tu miejsce – mówił ks. Jan Popiel, proboszcz z parafii św. Łukasza Ewangelisty.

Po modlitwie przy grobie błogosławionego młodzież pozostawiła po sobie ślad na specjalnie przygotowanej planszy, która będzie upamiętniać pielgrzymowanie do archikatedry warszawskiej.

W kolejnych tygodniach młodzi z różnych części archidiecezji warszawskiej będą pielgrzymować do archikatedry warszawskiej. Zwieńczeniem „sztafety” będą obchody Diecezjalnego Dnia Młodzieży, które odbędą się w sobotę 20 listopada.