Logo beatyfikacyjne. Co wyraża?

Krzyż, wokół niego złota aureola i odręczny podpis kard. Stefana Wyszyńskiego. Logo beatyfikacyjne zostało wypracowane przez zespół kreatywny portalu Stacja 7, a wykonała je grafik Agnieszka Kozioł.

Logo przedstawia krzyżyk otoczony złotą aureolą i faksymile podpisu Prymasa Wyszyńskiego. – W tym znaku krzyża wyraża się cała jego droga życiowa, cierpienie i śmierć. Złota aureola jest natomiast symbolem zmartwychwstania i świętości – mówi Agnieszka Kozioł. Celowo został wykorzystany w logo odręczny podpis Prymasa Tysiąclecia, którym sygnował podpisywane przez siebie dokumenty, rozpoznawalny także dzięki jego zapiskom. Założeniem projektu było połączenie nowoczesności z rysem postaci kard. Stefana Wyszyńskiego. Chcieliśmy, aby logo cechowała prostota i elegancja – podkreśliła podczas prezentacji w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

 

„Udało się zapisać w tym logo życie Prymasa: krzyż wyraża cierpienie i jednocześnie błogosławieństwo, podpis to symbol jego dziedzictwa, aureola – zwycięstwo i świętość – skomentowała Aneta Liberacka z zespołu kreatywnego Stacji7.pl