Lipcowe pielgrzymki z Warszawy

Chociaż pielgrzymkowy boom przypada na sierpień, kiedy z Warszawy wyrusza 9 pielgrzymek na Jasną Górę, w lipcu też można wybrać się na "rekolekcje w drodze".

Ci, którzy nie chcą czekać do sierpnia, już teraz mogą pielgrzymować do innych polskich sanktuariów i miejsc kultu. Dzisiaj z Marek na szlak wyruszyła młodzież, idąca wraz z michalitami od grobu kard. Stefana Wyszyńskiego w warszawskiej katedrze, do grobu założycieli michalickich zgromadzeń bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Jest to 31. pielgrzymka, podczas której młodzi modlą się o trzeźwość narodu. Pod koniec 14-dniowej wędrówki chętni podpisują Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, deklarując roczną abstynencję. Do celu młodzi pątnicy dotrą 14 lipca. Do pielgrzymki można dołączyć na każdym jej etapie. Szczegóły i codzienna relacja z drogi na: www.trzezwosciowa.michalici.pl.

Dzisiaj też z Milanówka, sprzed kościoła św. Jadwigi wyruszyła do Gietrzwałdu na Warmii IX Piesza Pielgrzymka Różańcowa, organizowana przez duszpasterstwo tradycji łacińskiej i Akcję Katolicką. Jej trasa wiedzie przez Leszno, Zakroczym, Nowe Miasto, Stupsk, Nidzicę, Olsztynek. Można się zapisać na szlaku, którym pielgrzymi 10 lipca dotrą do gietrzwałdzkiego sanktuarium. Szczegóły na: mszatrydencka.waw.pl oraz pod numerem tel. 536-601-190.

Niebawem, bo 7 lipca z Góry Kalwarii wyjdzie 35. Piesza Mariańska Pielgrzymka do sanktuarium w Licheniu. Co roku uczestniczy w niej ok. 200 osób w każdym wieku. Wędrówka, której w tym roku przyświecać będzie hasło: „W drodze do świętości”, rozpocznie się Mszą św. o godz. 8 w kościele Wieczerzy Pańskiej na Mariankach w Górze Kalwarii (przy grobie założyciela marianów, bł. ojca Stanisława Papczyńskiego). Do Lichenia pątnicy dojdą 16 lipca. Szczegóły na: www.pielgrzymka.marianie.pl. Zapisy drogą mailową (pielgrzymka@marianie.pl), telefonicznie (789-342-774) lub w trakcie pielgrzymki. Wpisowe: 100 zł.

Pod koniec lipca z Warszawy wyruszy pielgrzymka ”Od miłosierdzia do Miłosierdzia”. Jej trasa wiedzie od klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosiernej, przy ul. Żytniej, do którego św. s. Faustyna zapukała jako młoda dziewczyna, aż do Ostrówka- do dawnego domu państwa Lipszyców, w którym przyszła święta pracowała rzez rok przed wstąpieniem do klasztoru. VII Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka rozpocznie się 25 lipca Mszą św. o godz. 7 w kościele Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny, przy ul. Żytniej 1. W tym roku idzie pod hasłem: „Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem”. Po dojściu do praskiej katedry, przy ul. Floriańskiej, dzieli się na dwie grupy: bł. ks. Michała Sopoćki oraz św. Faustyny (młodzieżowa). Odwiedzając po drodze kościoły w Ząbkach, Kobyłce, Wołominie, Klembowie, 26 lipca pątnicy dotrą do Domu Św. Faustyny w Ostrówku. Tam o 16.15 abp Henryk Hoser odprawi dla pielgrzymów Mszę św., a po niej będzie okazja do spotkania z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego oraz do zwiedzania Domu. Zapisy: tel. 509-159-436 (w godz. 20-22), dominikazsjm@gmail.com. Szczegółowe informacje na: www.domfaustyny.eu.

 

Gość Warszawski