Liczne projekcje, unikatowe eksponaty. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza wiernych w parafiach, a zwłaszcza rodziny, dzieci i młodzież do odwiedzenia nowo otwartej wystawy pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Prosimy Księży Proboszczów i Rektorów o odczytanie w ramach ogłoszeń parafialnych zaproszenia dyrektora Muzeum do obejrzenia ekspozycji.

W pierścieniu pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej działa już nowo otwarte Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Nowoczesna ekspozycja przypomina losy dwóch wielkich postaci: Papieża Polaka i Prymasa Tysiąclecia. Wielkoformatowe projekcje, muzyka, sztuka i liczne pamiątki związane z bohaterami Muzeum zapewniają zwiedzającym duchowe i emocjonalne przeżycia.

Na wystawie można zobaczyć unikatowe eksponaty, m.in. bezcenną koralowo-perłową sukienkę Matki Bożej Częstochowskiej z Jasnej Góry, kopię papieskiej kapy milenijnej wykonanej przez włoską pracownię X Regio oraz kroplówkę podaną Janowi Pawłowi II po zamachu – w jej przewodach znajduje się krew papieża Polaka, co czyni z niej relikwię pierwszego stopnia. Muzeum to także fascynująca opowieść o historii Polski. Przypomina burzliwy wiek XX – od narodzin Stefana Wyszyńskiego (1901 r.) do śmierci Jana Pawła II (2005 r.).

Możliwość rezerwacji biletów na stronie internetowej: www.mt514.pl albo pod numerem telefonu 883 343 047. Działania Muzeum można śledzić również w mediach społecznościowych: Twitter; Facebook; Flickr; Instagram.

Prosimy Księży o zaproszenie wiernych do zwiedzania Muzeum. Mile widziane grupy parafialne. Możliwość rezerwacji biletów na stronie internetowej: www.mt514.pl albo pod numerem telefonu 883 343 047.