Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w projekcji filmu o kard. Stefanie Wyszyńskim oraz dodatkowym szkoleniu, które już w najbliższą środę.

Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę

Październik to czas, kiedy maturzyści Archidiecezji Warszawskiej pielgrzymują na Jasną Górę. Matce Boże powierzają swoje egzaminy dojrzałości i czas studiów. Tu zadają sobie pytania o swoją przyszłość i powołanie. Tu przystępują do spowiedzi świętej, a wielu z nich, pierwszy raz jest w tym szczególnym miejscu dla nas Polaków. Drodzy Katecheci zabierzcie swoich maturzystów i przyjedźcie do tronu Czarnej Madonny. My, Księża i Katecheci, chcemy dać szansę młodym, nie tylko intelektualnie, ale i duchowo przygotować się do tego ważnego w ich życiu egzaminu i startu w dorosłe życie.

W roku szkolnym 2021/2022 pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę odbędzie się w dwóch turach: w poniedziałek 4 października 2021 roku (I tura), we wtorek 5 października 2021 roku (II tura). Będzie przebiegała pod hasłem XXI Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się”.

W poniedziałek, 4 października 2021 roku udział w pielgrzymce na Jasną Górę wezmą maturzyści z następujących dekanatów: bielańskiego, jelonkowskiego, ochockiego, wolskiego, żoliborskiego, czerskiego, kampinoskiego, laseckiego, piaseczyńskiego, wareckiego, konstancińskiego, wilanowskiego, mogielnickiego, ursynowskiego.

We wtorek, 5 października 2021 roku udział w pielgrzymce na Jasną Górę wezmą maturzyści z następujących dekanatów: staromiejskiego, śródmiejskiego, ursuskiego, błońskiego, brwinowskiego, grodziskiego, pruszkowskiego, raszyńskiego, mokotowskiego, grójeckiego, tarczyńskiego.

Program pielgrzymki jest następujący:

– godz. 10.30 – powitanie pielgrzymów

– godz. 10.35 – wystąpienie Mazowieckiego Kuratora Oświaty,

– godz. 10.45 – program modlitewny z możliwością spowiedzi

– godz. 11.45 – przejście do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej,

– godz. 12.00 – uroczysta Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej

(po modlitwie po Komunii świętej nastąpi Akt Zawierzenia Matce Bożej maturzystów Archidiecezji Warszawskiej),

– po Mszy świętej czas na posiłek i zwiedzanie indywidualne Jasnej Góry.

Zachęcamy katechetów i młodzież do licznego udziału w pielgrzymce – w jednym z dwóch terminów wyznaczonych przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży. Prosimy katechetów, by zadbali o religijny wymiar pielgrzymki, już podczas podróży autokarem jak i w sanktuarium jasnogórskim.

KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY

Przypominamy o upływającym terminie zgłaszania szkół do udziału w konkursach organizowanych przez Wydział.

ZMIANY W KONKURSIE O PRYMASIE WYSZYŃSKIM

Ze względu na wyczerpany nakład książki bp. A. Dziuby „Kardynał Stefan Wyszyński” organizator zdecydował o zmianie lektury:

zamiast ww będzie obowiązywać :

„Bł. Kardynał Stefan Wyszyński. Więzień w Panu” Kard. Zenona Grocholewskiego oraz życiorys i homilia beatyfikacyjna z dn. 12.09.2021 r.

W związku z tym zostaje przedłużony termin zapisów do 15.10. br.

 

„Żeby nie było śladów” – pokaz edukacyjny filmu

Poniżej przesyłam linki do stron z informacjami o spotkaniu.

W przypadku udostępnienia informacji na Facebooku polecam bezpośrednio udostępnić wydarzenie FB.