Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie ....

REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE DLA KATECHETÓW

Na stronie Archidiecezji został zamieszczony formularz zgłoszeniowy na rekolekcje w dniach 3-5 lutego. Katecheci, którzy w zeszłym roku nie uczestniczyli w rekolekcjach zamkniętych, w tym roku są zobowiązani do wzięcia w nich udziału. Rekolekcje prowadzi o. Grzegorz Krzyżostaniak w domu rekolekcyjnym na bielanach przy ul. Dewajtis 3. Koszt rekolekcji 350 zł.

 

SZKOLENIA DLA KATECHETÓW – obecność obowiązkowa !

Szanowni państwo, przypominam o obowiązku uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez wydział katechetyczny. Spotkania odbywają się w rejonach, w których uczycie i proszę o uczestnictwo w swoim rejonie w szkoleniu.  Najbliższe spotkanie odbędzie się według następującego porządku (w następnym newsletterze przypomnę o planie spotkania szkoleniowego 28 stycznia i 1 lutego):

 

21 stycznia 2023

REJON 1 – ” Z książki płynie odwaga, książka życiu pomaga” – literatura piękna na lekcjach religii – P. dr Aneta R. Majewska – Kuria Metr. Warszawska s. św. Jana Chrzciciela

REJON 3 – Nikt nie jest samotną wyspą – KNS a społeczny wymiar wiary – P. Tomasz Nakielski, Kamil Sulej, Mateusz Zbróg, – Par. Opatrzności Bożej, ul. Dickensa 5

REJON 4Podmiotowy dialog z uczniem. Stare zasady, nowa interpretacja. Zasady postępowania dydaktycznego. – Ks. dr Tomasz Kopiczko – par .Bogurodzicy Maryi, ul. Powstańców Śląskich

REJON 6 Duchowość misyjna – o. Grzegorz Krzyżostaniak – par. Św. Anny, Piaseczno

 

 

KONKURS DLA NAUCZYCIELI RELIGII, ETYKI i FILOZOFII – KONKURS MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY

Zapraszamy wszystkich katechetów do zapoznania się z propozycją konkursu organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla nauczycieli religii, etyki, filozofii. Wszystkie informacje znajdują się na stronie Kuratorium.

Zachęcamy do udziału w Konkursie aby pokazać, że katecheza jest okazją do poruszania ciekawych a czasem trudnych tematów w sposób atrakcyjny i interesujący dla młodego, współczesnego człowieka.
W konkursie są możliwe do przedstawienia nagrania z wydarzeń jakie nauczyciele religii w ramach swojej pracy w szkole organizują np. jasełka, apele, dzień papieski itp.
Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie w imieniu P. Kurator Aurelii Michałowskiej.
Link do Konkursu: