Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie ....

XXVI Parafiada Służby Liturgicznej Archidiecezji Warszawskiej oraz piknik dla całych rodzin 2023 – 17 czerwca 2023, stadion ZNICZ Pruszków

 

Link do strony ze szczegółowymi informacjami

Umysł, ciało i duch. Te trzy słowa charakteryzują Parafiadę. Tu wspólnie młodzi ludzie stają do modlitwy. A to wielkie świadectwo wiary, gdy widzą kolegów i koleżanki, które czynią znak krzyża. To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie liturgicznym.  To wreszcie szansa zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w dyscyplinach sportowych, takich jak: piłka nożna, piłka siatkowa, skok w dal, bieg na 100 i 400 metrów, rzuty piłką do kosza i ringo. Parafiada to dobrze spędzona sobota ze swoimi duszpasterzami i katechetami. Dzieci i młodzież sama nie przyjedzie na stadion „Znicza” w Pruszkowie, aby wziąć udział w tych rozgrywkach. Mogą to zrobić tylko w łączności ze swoją parafią. Bądźmy tymi, którzy stworzą im do tego odpowiednie warunki. Zapraszamy również całe rodziny na to wydarzenie, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży, a nawet dorosłych.

9.30 – 10.30 – rejestracja zawodników

10.30 – 13.30 – konkurencje indywidualne, rozgrywki zespołowe,
warsztaty i gry, pokazy cyrkowe, rodzinne atrakcje

13.30 – 14.30 – wręczenie nagród

PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI – JASNA GÓRA

W imieniu biskupa Piotra Turzyńskiego, Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli zapraszam nauczycieli i wychowawców na 86. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która, jak każdego roku, odbędzie się w dniach 1-2 lipca. Pielgrzymką będziemy chcieli wspólnie podziękować Pani Jasnogórskiej za miniony rok, prosząc jednocześnie o konieczne łaski dla nauczycieli w ich dalszej pracy.

Plakat nr 1

Plakat nr 2

 

Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa” – FILM

Drodzy Katecheci!

W imieniu Rafael Film mam przyjemność przekazać informację, że 19 maja do polskich kin wchodzi film: „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Opowiada o zmarłym kilkanaście lat temu nastolatku, który w 2020 roku został ogłoszony błogosławionym. Carlo Acutis, „Boży influencer”, patron Internetu, na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła (będzie patronem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży).

W zeszłym roku w 23 polskich diecezjach peregrynowały relikwie Błogosławionego. Na nabożeństwach z tym związanych były tłumy wiernych, w tym bardzo wielu młodych ludzi, którym bł. Carlo Acutis wydaje się szczególnie bliski. Wielu duszpasterzy podkreśla, że w obliczu kryzysu wiary wśród młodych ludzi, postać błogosławionego nastolatka jest szansą na zbliżenie do Kościoła jego rówieśników.

Kinowy film o Carlo Acutisie to znakomite narzędzie duszpasterskie i katechetyczne, z gatunku tych, które zdarzają się bardzo rzadko. Przykład Carla Acutisa naprawdę działa na młodych ludzi…

 

Tym bardziej gorąco zachęcamy i prosimy, by rozważyć możliwość zorganizowania w najbliższym kinie pokazu dla uczniów szkoły. Większość kin w Polsce współpracuje z nami i chętnie zagra film dla zorganizowanych grup (w razie problemów zachęcamy do kontaktu z nami – chętnie pomożemy w organizacji).

Przygotowaliśmy także specjalny konspekt lekcji na podstawie filmu. Jest do pobrania na stronie filmu: https://rafaelfilm.pl/Acutis/

Trailer można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=Mpobw7HKhDU

Z góry dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy serdecznie do kin.

Przemysław Wręźlewicz
Dyrektor Rafael Film

PS: Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania, w razie potrzeby pomożemy w organizacji seansu w kinie. Zachęcamy do kontaktu: https://rafaelfilm.pl/kontakt/

NOWE PODRĘCZNIKI WAM

Informujemy na prośbę wydawnictwa o nowych podręcznikach wydanych przez WAM. Szczegóły pod linkiem oraz na plakat w załącznikach.

https://nowe.katechizmy.pl/nasze-podreczniki-2/

Plakat nr 1

Plakat nr 2

Plakat nr 3