Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie ....

XXVI Parafiada Służby Liturgicznej Archidiecezji Warszawskiej oraz piknik dla całych rodzin 2023 – 17 czerwca 2023, stadion ZNICZ Pruszków

 

Link do strony ze szczegółowymi informacjami

Umysł, ciało i duch. Te trzy słowa charakteryzują Parafiadę. Tu wspólnie młodzi ludzie stają do modlitwy. A to wielkie świadectwo wiary, gdy widzą kolegów i koleżanki, które czynią znak krzyża. To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie liturgicznym.  To wreszcie szansa zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w dyscyplinach sportowych, takich jak: piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, skok w dal, bieg na 100 i 400 metrów, żonglerka piłką, wyścigi rowerowe oraz disc golf. Parafiada to dobrze spędzona sobota ze swoimi duszpasterzami i katechetami. Dzieci i młodzież sama nie przyjedzie na stadion „Znicza” w Pruszkowie, aby wziąć udział w tych rozgrywkach. Mogą to zrobić tylko w łączności ze swoją parafią. Bądźmy tymi, którzy stworzą im do tego odpowiednie warunki. Zapraszamy również całe rodziny na to wydarzenie, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży, a nawet dorosłych.

9.30 – 10.30 – rejestracja zawodników

10.30 – 13.30 – konkurencje indywidualne, rozgrywki zespołowe,
warsztaty i gry, pokazy cyrkowe, rodzinne atrakcje

13.30 – 14.30 – wręczenie nagród

koncert „Miastu i Światu”

W niedzielę 18 czerwca – w 40. rocznicę obecności papieża Jana Pawła II w Warszawie – na placu Zamkowym o godzinie 19:00 odbędzie się koncert „Miastu i Światu” – muzyczne spotkanie nawiązujące do nauczania Ojca Świętego pod kierownictwem artystycznym Huberta Kowalskiego, Piotra Pałki i Leopolda Twardowskiego. Koncert, któremu Ks. Kazimierz kard. Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski udzielił błogosławieństwa, jest dobrą okazją do wspólnego spędzenia czasu dla rodzin oraz duszpasterzy i wspólnot parafialnych. Szczegóły na stronie internetowej: miastuiswiatu.pl. Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów.