Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie ....

ODPRAWA KATECHETYCZNA 2023/24

Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów. Dziękuję wszystkim kapłanom, siostrom i braciom zakonnym oraz osobom świeckim za trud pracy dydaktycznej i katechetycznej w minionym roku szkolnym i życzę dobrego odpoczynku.

Jednocześnie pragnę poinformować o terminie odprawy katechetycznej, która będzie miała miejsce dnia 2 września (sobota) o godz. 10.00  w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Kapłanów proszę o takie zaplanowanie czasu, aby możliwe było wasze uczestnictwo w spotkaniu. Od tego roku rezygnuję z wszelkich dodatkowych wystąpień co znacznie wydłużało spotkanie. Planowane zakończenie odprawy katechetycznej – godz. 12.30. Poniżej zamieszczam program spotkania katechetycznego:

PROGRAM ODPRAWY KATECHETYCZNEJ: 2 września 2023 – sobota – godz. 10.00 – 12.30

10.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza (kapłani proszeni są o zabranie własnej alby i dołączenie do koncelebry)

11.00 – rozpoczęcie spotkania przez ks. Kardynała

  • Wręczenie dekretów księżom odbędzie się na spotkaniu dekanalnych duszpasterzy w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej
  • Wręczenie dyplomów zasłużonym katechetom będzie miało miejsce na spotkaniu świątecznym w Domu Arcybiskupów Warszawskich

11.15 – Wykład inauguracyjny P. dr Kamila Frejusz, pedagog, nauczyciel religii i wykładowca na AKW Collegium Bobolanum, ”Być, wiedzieć i umieć działać – w kontekście katechezy parafialnej”.

12.00 – Wystąpienie Pani Aurelii Michałowskiej – Mazowieckiego Kuratora Oświaty

12.10   – Ks. dr Łukasz Przybylski – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci
i Młodzieży – omówienie pracy katechetycznej w nowym roku szkolnym, formacja permanentna katechetów (księży, sióstr i braci zakonnych, świeckich), organizacja rekolekcji, podręczniki i pomoce katechetyczne, olimpiady i konkursy

12.30 – Słowo pasterskie i błogosławieństwo katechetów – Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

 

TURNIEJ – „Mojżesz i Ziemia Obiecana”

W dniach 16-18 czerwca w „Dobrym Zakątku” – domu rekolekcyjnym Archidiecezji Warszawskiej, odbył się Turniej – warsztaty z nowej gry „Mojżesz i Ziemia Obiecana”   Młodzież z całej Polski, podzielona na szesnaście trzyosobowych zespołów konkurowała, poznając jednocześnie historię Narodu Wybranego, wyjścia z niewoli egipskiej, wędrówki przez pustynię, wejścia do Ziemi Obiecanej.

 

Laureatami zostali :

1 miejsce: Liceum z Krakowa Łagiewnik – „DreamTeam”

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 w Ropczycach Witkowicach

3 miejsce: I Liceum w Białymstoku – „Ilonki”

4 miejsce: „Belfrzy” – drużyna nauczycieli z całej Polski

 

FILM Z WYDARZENIA: https://drive.google.com/file/d/1YuxeQ2nHCV-hntx03B6F6C8hLHoPC3jD/view?usp=sharing

WIĘCEJ ZDJĘĆ: https://www.facebook.com/DobryzakatekDom

Więcej informacji o grze „Mojżesz i Ziemia Obiecana” na stronie www.dobregry.org.pl

Serdecznie polecam katechetom i księżom zapoznać się z atrakcyjną grą planszową o charakterze edukacyjnym.