Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie ....

REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE DLA KATECHETÓW

Przypominamy o obowiązku uczestnictwa (raz na 2 lata) w rekolekcjach zamkniętych dla katechetów. III tura rekolekcji odbędzie się w dniach 24-26 czerwca w Domu Rekolekcyjnym w Konstancinie Jeziornej “Dobry Zakątek” – ul. J. Słowackiego 8, 05-510 Konstancin Jeziorna. Koszt rekolekcji – 250 zł (płatne na miejscu).

Proszę zapisywać się przez formularz dostępny na stronie archidiecezji:Formularz zapisówPlan rekolekcji

Rekolekcje rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 18.00, ale proszę przyjeżdżać na miejsce od godz. 17.00 w celu zakwaterowania.

 

KONKURS BIBLIJNY BAN

Zbliża się finał konkursu BAN. Proszę o przesłanie trzech nazwisk najlepszych uczestników w parafii najpóźniej do 6 maja 2022 roku. Zgłoszenia wysłane po tym terminie nie będą przyjmowane. 

Finał odbędzie się 14 maja 2022 roku o godz. 10.00  w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, budynek A, I piętro, s. św. Jana Chrzciciela

 

XXV PARAFIADA W ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

Uprzejmie informujemy, że w sobotę 28 maja 2022 roku na Obiektach Sportowych „Znicz” mieszczących się przy ul. Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie odbędzie się XXV Jubileuszowa  Parafiada Archidiecezji Warszawskiej oraz Finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej. W programie dyscypliny sportowe dla drużyn oraz zawodników indywidualnych, m.in.: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, przeciąganie liny, skoki przez skakankę, biegi na dystansie 60 i 400 metrów, skoki w dal, rzuty piłką do kosza i piłeczką palantową, ringo, a także konkurs wiedzy liturgicznej.

Dodatkowo wiele ciekawych występów, warsztatów, pokazów, zabaw i spotkań z wyjątkowymi gośćmi, m.in. żonglerka Mistrza Świata we freestyle’u, pokaz i całodzienne warsztaty z Nim, pokaz  iluzji i kuglarstwa, pokazy szczudlarzy i żonglerów, warsztaty umiejętności cyrkowych i bańkowy happening, planszomania-maraton gier planszowych znanej firmy Granna z możliwością zakupu w atrakcyjnych cenach i wiele innych ciekawych niespodzianek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku wraz z rodzinami i bliskimi. Zapraszamy też Siostry i Braci z Ukrainy do wspólnej  zabawy i integracji.
Zapewniamy wspaniały klimat, moc wrażeń i mnóstwo cennych nagród. Dla rodzin borykających się z trudnościami wychowawczymi przewidzieliśmy możliwość kontaktu z fundacją, która będzie służyć swą specjalistyczną pomocą w ciągu całego wydarzenia. Szczegółowe informacje, kontakty i karty zgłoszeń zostaną przekazane 7 maja br. Księżom Dziekanom, a następnie wszystkim Proboszczom.