Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie ....

ODPRAWA KATECHETYCZNA 2022/2023

Informuję, że odprawa dla katechetów rozpoczynająca nowy rok katechetyczny 2022/23 odbędzie się 3 września (sobota) o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie.  Odprawa będzie wspólna dla wszystkich uczących w szkołach nauczycieli religii oraz dla księży Proboszczów i księży wikariuszy, braci i sióstr zakonnych. 

10.00 – Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Kardynała Kazimierza Nycza

11.15 – Referat ks. prof. dra hab Mariana Zająca, dziekana wydziału katechetyki integralnej na KUL

12.00 – wystąpienie przedstawiciela Mazowieckiego Kuratora Oswiaty

12.10 – ks. dr Łukasz Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży – omówienie pracy katechetycznej w nowym roku szkolnym.

12.40 – Słowo pasterskie i błogosławieństwo katechetów – Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

 

REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE DLA KATECHETÓW

Przypominamy o obowiązku uczestnictwa (raz na 2 lata) w rekolekcjach zamkniętych dla katechetów. III tura rekolekcji odbędzie się w dniach 24-26 czerwca w Domu Rekolekcyjnym w Konstancinie Jeziornej „Dobry Zakątek” – ul. J. Słowackiego 8, 05-510 Konstancin Jeziorna. Koszt rekolekcji – 250 zł (płatne na miejscu).

Proszę zapisywać się przez formularz dostępny na stronie archidiecezji:Formularz zapisówPlan rekolekcji

Rekolekcje rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 18.00, ale proszę przyjeżdżać na miejsce od godz. 17.00 w celu zakwaterowania.

 

XXV PARAFIADA W ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

Uprzejmie informujemy, że w sobotę 28 maja 2022 roku na Obiektach Sportowych „Znicz” mieszczących się przy ul. Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie odbędzie się XXV Jubileuszowa  Parafiada Archidiecezji Warszawskiej oraz Finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej. W programie dyscypliny sportowe dla drużyn oraz zawodników indywidualnych, m.in.: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, przeciąganie liny, skoki przez skakankę, biegi na dystansie 60 i 400 metrów, skoki w dal, rzuty piłką do kosza i piłeczką palantową, ringo, a także konkurs wiedzy liturgicznej.

Dodatkowo wiele ciekawych występów, warsztatów, pokazów, zabaw i spotkań z wyjątkowymi gośćmi, m.in. żonglerka Mistrza Świata we freestyle’u, pokaz i całodzienne warsztaty z Nim, pokaz  iluzji i kuglarstwa, pokazy szczudlarzy i żonglerów, warsztaty umiejętności cyrkowych i bańkowy happening, planszomania-maraton gier planszowych znanej firmy Granna z możliwością zakupu w atrakcyjnych cenach i wiele innych ciekawych niespodzianek. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku wraz z rodzinami i bliskimi. Zapraszamy też Siostry i Braci z Ukrainy do wspólnej  zabawy i integracji.
Zapewniamy wspaniały klimat, moc wrażeń i mnóstwo cennych nagród. Dla rodzin borykających się z trudnościami wychowawczymi przewidzieliśmy możliwość kontaktu z fundacją, która będzie służyć swą specjalistyczną pomocą w ciągu całego wydarzenia. Szczegółowe informacje, kontakty i karty zgłoszeń zostaną przekazane 7 maja br. Księżom Dziekanom, a następnie wszystkim Proboszczom.