Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie ....

SZKOLENIA KATECHETYCZNE

Przypominamy, że szkolenia katechetyczne odbywają się w godzinach 10.00 – 14.00 w następujących terminach:

19 luty  2022 – rejon 1, 3, 4, 6

26 luty 2022 – rejon 2, 5, 7, 8

9 marzec 2022 – dodatkowe szkolenie w budynku Kurii Metropolitalnej Warszawskiej (bud. A, piętro 1, s. św. Jana Chrzciciela).

Miejsca w których odbywają się szkolenia dla danych rejonów pozostają bez zmian i podane są do wiadomości w informatorze katechetycznym dla naszej diecezji. Proszę być przygotowanym na ewentualność przeprowadzenia szkoleń w formie online. Najpóźniej linki do spotkań, które miałyby się odbyć w formie elektronicznej, zostaną przesłane newsletterem w tygodniu poprzedzającym pierwsze szkolenie.

REKOLEKCJE DLA KATECHETÓW
Najbliższy termin rekolekcji dla katechetów to 25-27 luty 2022. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Damian Dziuba, katechetyk, kapłan diecezji Sandomierskiej. Rekolekcje, ze względu na remont domu rekolekcyjnego na warszawskich bielanach odbywać się będą w Konstancinie Jeziornej, w Domu Rekolekcyjnym „Dobry Zakątek”, ul. J. Słowackiego 8. Koszt rekolekcji – 250 zł, płatne na miejscu. Możliwość zapisów prze formularz zgłoszeniowy na stronie Archidiecezji w zakładce serwis dla katechetów.

FILM O KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM

Informuję, iż Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej wyprodukował w minionym roku film-animację o bł. Stefanie Wyszyńskim. Produkcja ta prezentuje życie i postawę błogosławionego Księdza Prymasa wraz z ujęciem jego służby i współpracy z ruchem harcerskim. Animacja została przygotowana z myślą o najmłodszych członkach Kościoła Katolickiego, dla których przyjęta forma realizacji filmu, będzie jak najprzystępniejsza w odbiorze.

 

Film stanowi doskonały materiał do realizacji zajęć katechetycznych, kazań czy innych form wychowania młodzieży.

Do niniejszej wiadomości załączam krótki komunikat merytoryczny dla księży, link do filmu w kanale YouTube oraz link bezpośredni do Dysku Google, z którego można pobrać film do użytku własnego.

FILM: https://youtu.be/JEXXCSjhmU0

POBIERANIE: https://drive.google.com/drive/folders/1bwiFHJu-Rmb7UBjiDHGh7SyHqMzGQZIQ?usp=sharing

Łukasz Tadyszak HR – Okręg Wielkopolski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej – Koordynator projektu