Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie…

Międzynarodowe Sympozjum katechetyczno-socjologiczne pt. Edukacja religijna młodzieży, Wyzwania i perspektywy. 14-15 czerwca KUL

W imieniu KUL serdecznie zapraszam na Międzynarodowe Sympozjum katechetyczno-socjologiczne pt. Edukacja religijna młodzieży. Wyzwania i perspektywy, które odbędzie się w dniach 14-15 czerwca, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Al. Racławickie 14, Lublin, Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. Udział w konferencji jest darmowy.

Więcej informacji i szczegółowy program w linku poniżej

Zaproszenie i informacje

 

 

Bezpłatne szkolenie wyjazdowe na temat na „Skrzyżowaniu kultur i religii” dla katechetów ze szkół warszawskich (również prywatnych)

W dniach 14-16.06.2024 odbędzie się bezpłatne szkolenie wyjazdowe na temat na „Skrzyżowaniu kultur i religii” dla katechetów ze szkół warszawskich (również prywatnych).
W ramach szkolenia będzie możliwość odwiedzenia Sanktuarium w Sokółce i Świętej Wodzie, synagogi w Tykocinie, klasztoru i muzeum ikon w Suprśli oraz meczetu w Kruszynianach.
Wyjazd w dniu 14.06.2024 o 13:00 powrót około 14:00 16.06.2024.

Zapisy pod linkiem https://kursy.wcies.edu.pl/pl/Szkolenia-w-zakresie-religii-etyki-i-filozofii.

Wszystkie informacje u doradczyni metodycznej w zakresie religii WCIES Anny Parfenovich tel. 793919018

 

Był miłośnikiem życia – Spotkanie duszpasterstwa Laudato Si’ w Archidiecezji Warszawskiej – zaproszenie od ks. Marcina Uhlika

 

Jako diecezjalny duszpasterz środowiska Laudato Si’ serdecznie zapraszam przedstawicieli parafii,  zgromadzeń życia konsekrowanego, ruchów i katechetów Archidiecezji Warszawskiej do uczestnictwa w spotkaniu duszpasterstwa Laudato Si’ pt. Był miłośnikiem życia.

Jaka jest r6znica między ekologią integralną a ideologią ekologizmu? Czy Zielony ład jest rzeczywiście  ,,zielony”? W  jakim stopniu  został zanieczyszczony nasz  wsp6lny dom  po  jednej z największych na świecie awarii oczyszczalni ścieków, jaka miała miejsce w warszawskiej ,,Czajce” w 2019 roku? Jak bardzo słyszalny jest krzyk naruszenia godności człowieka, gdy w niektórych państwach Europy prawo dopuszcza eksperymenty na ludzkich zarodkach do 14 dnia ich rozwoju? To wybrane zagadnienia wypływające z rozważań nad Encykliką Laudato Si’ Papieża Franciszka, które będą poruszane na spotkaniu. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy uwielbiali Boga za dzieło stworzenia, ,,które można zrozumieć tylko jako dar, który pochodzi z otwartej dłoni Ojca nas wszystkich” (Papież Franciszek, Encyklika Laudato Si’, 76).

Spotkanie odbędzie się  w sobotę 14 września 2024 w Domu Rekolekcyjnym Parafii św. Huberta w Zalesiu G6rnym. ul. Białej Brzozy 23, 05-540 Zalesie Górne. Zapisy drogą mailową: marcin.uhlik@gmail.com do dnia 26 maja 2024. Koszt 150zl, płatny w dniu spotkania.

Zainteresowane osoby otrzymają potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu.

Harmonogram:

9.00 recepcja

9.30 wykład pierwszy: Ekologia integralna a ideologia ekologizmu

11.00 przerwa na kawę

11.30 wykład drugi:

 1. Jakie konsekwencje niesie Zielony ład?
 2. Skutki awarii w oczyszczalni scieków ,,Czajka” dla ekosystemu Wisły

13.00 obiad

14.30 wykład trzeci: Chimery ludzko – zwierzęce

15.30 praca w grupach: Propozycje działań w ramach duszpasterstwa Laudato Si’

16.30 przerwa na kawę

17.20 adoracja

18.00 Msza święta

19.00 kolacja

 

PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI

w terminie 01 – 02 lipca 2024 organizowana jest Pielgrzymka Nauczycieli z Warszawy na Jasną Górę

Przebieg Pielgrzymki w drodze do Częstochowy 01 lipca 2024

 1. Wyjazd o godzinie 06:00. spod kościoła p. w. św. Jakuba przy pl. Narutowicza w Warszawie
 2. Zwiedzanie kościoła w miejscowości Gidle (około godziny)
 3. Nawiedzenie kościoła w miejscowości Aleksandrówka – spotkanie z siostrą zakonu klauzurowego Dominikanek
 4. Przyjazd do Częstochowy na 15:00 – rozlokowanie w noclegowni

Przebieg Pielgrzymki w drodze z Częstochowy 02 lipca 2024

 1. Wymeldowanie się z noclegowni pomiędzy godziną 08:00 – 09:00 i zapakowanie bagaży do autokaru
 2. Pobyt w Częstochowie do godziny 16:30
 3. Wyjazd z Częstochowy około 16:30
 4. Powrót do Warszawy pomiędzy godziną 20:00 – 21:00 na pl. Narutowicza i rozwiązanie pielgrzymki

Na miejscu Ogólnopolskie Duszpasterstwo Nauczycieli proponuje nauczycielom:

1 lipca, poniedziałek

15:00 – Sympozjum (Aula św. Jana Pawła II)

21:00 – Apel Jasnogórski – bp Piotr Turzyński

21:30 – 22:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

23.:00 – Eucharystia

 

2 lipca, wtorek

9:30 – Modlitwa i refleksja (Jasnogórski Szczyt)

10:45 – Wykład programowy

11:30 – Koncert

12:00 – Eucharystia

15:00 – Droga Krzyżowa

16:00 – Nabożeństwo rozesłania

 

UWAGA

 1. Koszt Pielgrzymki – 80 zł. Wpłat należy dokonywać na konto: NSZZ SOLIDARNOŚĆ PRACOWNIKÓW OŚWIATY I WYCHOWANIA – OCHOTA WŁOCHY URSUS 98 1020 1097 0000 7102 0122 5325, koniecznie z dopiskiem: nocleg, ubezpieczenie, nazwisko i imię oraz nr tel. lub e-mail osoby jadącej na Pielgrzymkę. Kontakt: 519 188 305 – p. Małgosia.
 2. W czasie Pielgrzymki wyżywienie we własnym zakresie. Dla chętnych obiad 2 lipca o 14:00 w Barze Pielgrzyma: zupa pomidorowa, kotlet drobiowy mielony, ziemniaki, surówka i kompot (cała grupa dostaje to samo), koszt – 40 zł. Opłatę za obiad wnosimy razem z opłatą za nocleg i ubezpieczenie z dopiskiem: nocleg, ubezpieczenie, obiad, nazwisko i imię oraz nr tel. lub e-mail osoby jadącej na Pielgrzymkę. Kontakt w sprawie obiadu: 511 170 787 – p. Jola.
 3. Osoby, których opłaty wpłyną na konto do 25 czerwca 2024 r. będą ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 100 tys. Po tym terminie uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Wyższe kwoty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków – we własnym zakresie.
 4. Jeżeli osoba jadąca na Pielgrzymkę nie odwoła wyjazdu lub obiadu do godz. 21:00 dn. 27 czerwca 2024, to zwrot kosztów pielgrzymki nie będzie możliwy.

 

WYDARZENIE EWANGELIZACYJNE DLA MŁODYCH ,,MISJA TALITHA KUM”

Wspólnota Przymierze Miłosierdzia organizuje na Starym Mieście przed kościołem św. Anny w dniach 4-9 czerwca wydarzenie ewangelizacyjne MISJA TALITHA KUM.  Jest to czas wychodzenia z Dobrą Nowiną do osób poszukujących Boga, niewierzących, a także tych, którzy wprawdzie słyszeli o Jezusie, ale nie mają jeszcze osobistego doświadczenia Pana Boga i Jego przemieniającej miłości.

Zapraszamy szczególnie młodzież szkół średnich oraz studentów do udziału w wydarzeniu. W programie okazja do wysłuchania świadectw, modlitwa, przedstawienia ewangelizacyjne, taniec, rozmowy z ludźmi, którzy w swoim życiu doświadczyli miłości Boga oraz Msza św. na zakończenie każdego dnia. Całemu wydarzeniu towarzyszą misjonarze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, jest również okazja do spowiedzi.

Od środy do piątku Misja Talitha Kum odbywa się w godz. 16 -22, o godz. 20  Msza św. w kościele Przemienienia Pańskiego  oo. kapucynów, ul. Miodowa 13

W sobotę od 12.30 w różnych częściach Starego Miasta, Msza św. o godz. 19.30.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/misjatkwarszawa lub na plakacie

Zapraszamy!

MAX FESTIWAL – NIEPOKALANÓW

Jako organizatorzy Max Festiwalu – rekolekcyjnego spotkania skierowanego do Młodych, chcemy Was zaprosić do uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach, które odbędą się w dniach 11 – 15 lipca 2024 roku w Niepokalanowie. Tematem spotkania będzie: „Słucham. Wierzę. Myślę.” Chcemy dotrzeć do jak największego grona osób, które będą mogły skorzystać z tego szczególnego czasu.

Max Festiwal to wydarzenie, w trakcie którego chcemy pomóc młodym ludziom spotkać się z żywym Bogiem. Wspomaga nas w tym wszystkim Niepokalana – to Ona jest patronką naszego dzieła. Jest to czas spotkania z Jezusem w Eucharystii, słowie Bożym i adoracji, rozmów i spotkań z rówieśnikami oraz animatorami. W trakcie Max Festiwalu odbywają się koncerty i zabawy, a także spotkania z ciekawymi gośćmi m. in. Aktor Marcin Kwaśny, Marcin Perłowski – dyrektor Centrum Życia i Rodziny czy franciszkański zespół Pokój i Dobro. .  Ich świadectwo może być dla Młodych inspiracją u progu dorosłego życia.

Zależy nam, by przyciągnąć jak najwięcej młodych serc do Boga przez Niepokalaną – tak, jak chciał tego św. Maksymilian M. Kolbe. Dlatego liczymy na Waszą pomoc – podzielcie się informacją o Max Festiwalu z Waszymi znajomymi, wychowankami, udostępnijcie na portalach społecznościowych, stronie stronie parafii  lub organizujcie wyjazd dla młodzieży, by mogli spędzić czas z Bogiem i rówieśnikami i przekonać się, że wiara ma radosne oblicze.

W razie pytań odnośnie tego wydarzenia, chętnie udzielimy odpowiedzi. Poniżej znajdują się linki, które pomogą w bliższym zapoznaniu się z Max Festiwalem i naszą działalnością.

www.facebook.com/MaxFestiwal

www.instagram.com/maxfestiwal/

www.youtube.com/@MaxFestiwal

Program spotkania: https://maxfestiwal.pl/#podstawowe-info

Link do Spotu:  https://www.youtube.com/watch?v=w3O0NG2JcVs&t=3s

Pozdrawiamy!

Organizatorzy Max Festiwalu.

 

SZKOLENIE BIBLIODRAMA

Serdecznie zapraszamy na szkolenie bibliodramy, które poprowadzi ksiądz profesor R.Jaworski i Beata Chrudzimska.

Celem szkolenia jest wprowadzenie w metodę bibliodramy. Szkolenie może posłużyć również jako odpoczynek w miłej i twórczej atmosferze połączony z modlitwą biblijną.

Zainteresowanych proszę o kontakt: Beata Chrudzimska; beatabibliodrama@gmail.com; tel. 515701697.

Informacje