Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

W najbliższym czasie....

Przystanek Jezus 2022. Zaproszenie

Drodzy Księża, Siostry Zakonne,

Liderzy i Członkowie wspólnot ewangelizacyjnych

Zwracam się do Was z zaproszeniem do udziału w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus 2022, która odbędzie się w Czaplinku w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w dniach 1- 7 sierpnia 2022 r.

W ubiegłym roku blisko 150 ewangelizatorów dzieliło się doświadczeniem spotkania z żywym Bogiem i jego przemieniającą miłością z uczestnikami Festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock). Dzięki temu mogliśmy usłyszeć wiele poruszających świadectw młodych, którzy podczas wakacyjnej zabawy na festiwalu zostali zaskoczeni przez Boga spotkaniem, które wniosło w ich życie światło i radość. W tym roku chcemy kontynuować to doświadczenie, dlatego zapraszamy – dołączcie do nas, by podzielić się doświadczeniu życia z Jezusem.

Podczas rekolekcji prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ towarzyszyć nam będzie Słowo: „Wszyscy jesteśmy braćmi” (por. Mt 23, 8), które odczytujemy w kontekście tego, co dzieje się w Kościele, ale także za naszą wschodnią granicą. Pragniemy okazać się braćmi dla tych, którzy Boga nie nazywają swoim Ojcem, a o Kościele nie potrafią już myśleć jak o kochającej Matce. Towarzysząc im, będziemy szukać tego, co nas łączy, by poprzez dobre relacje i bycie blisko nich pomóc im zbliżyć się do Tego, który jest źródłem wszelkiego braterstwa.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz zapisów znajdują się na naszej stronie: https://www.przystanekjezus.pl/wez-udzial-w-ewangelizacji-na-pj-2021/9333/

Jeśli nie możecie być z nami fizycznie, prosimy – módlcie się za nas i jeśli możecie, wesprzyjcie nas poprzez wpłatę choćby drobnej kwoty na zrzutkę: https://zrzutka.pl/kt5bm8

Bardzo liczymy na Waszą obecność i wspólną posługę w duchu braterstwa i jedności.

Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza z Archidiecezji Łódzkiej. Tegoroczny Przystanek Jezus zyskał patronat Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz aprobatę ordynariusza miejsca bp. Edwarda Dajczaka.

Serdecznie pozdrawiam w imieniu Ekipy Przystanku Jezus.

Mateusz Warda – koordynator Przystanku Jezus

Mateusz Warda

E: biuro@przystanekjezus.pl

M: +48 508 495 141

 

Studia podyplomowe z Nauczania Społecznego Kościoła Katolickiego

Oferta studiów podyplomowych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest skierowania między innymi do katechetów.

Cel i misja studiów

Zasadniczą misją i celem studiów jest zaprezentowanie w sposób uporządkowany i pogłębiony nauczania społecznego Kościoła katolickiego w odniesieniu do wybranych współczesnych kwestii kulturowych, politycznych, społecznych i gospodarczych.

Naszym słuchaczom chcemy przybliżyć perspektywę Kościoła katolickiego w stosunku do najważniejszych „znaków czasu” i wyzwań stojących przed współczesną Polską i światem. Wśród nich można wymienić między innymi: napięcia związane z rozumieniem tożsamości człowieka, przemiany kulturowe i społeczne początku XXI w., sytuację współczesnej rodziny, problem sprawiedliwości w rzeczywistości zglobalizowanej gospodarki, paradoksy ponowoczesnej demokracji, odpowiedzialność ekologiczną wobec przyszłych pokoleń.

Biorąc do ręki najważniejsze dokumenty i wypowiedzi składające się na nauczania społeczne Kościoła katolickiego, razem z naszymi studentami, chcemy pytać nie tylko o symptomy kryzysu współczesnego świata, ale także szukać w nim przestrzeni chrześcijańskiej odpowiedzialności i nadziei.

Oferta studiów zastała przygotowana w ramach Centrum Katolickiej Nauki Społecznej UKSW: http://centrumkns.uksw.edu.pl/