Kard. Nycz po beatyfikacji Ulmów: byli po prostu świętą rodziną

Kard. Kazimierz Nycz wskazał, że uroczystość beatyfikacyjna Ulmów raz jeszcze przypomniała, że "świętość tej rodziny nie wzięła się znikąd". Ulmowie żyli na co dzień wartościami ewangelicznymi

Kard. Kazimierz Nycz wskazał, że uroczystość beatyfikacyjna Ulmów raz jeszcze przypomniała, że „świętość tej rodziny nie wzięła się znikąd i powinna też zmobilizować współczesne rodziny do ich naśladowania”. Ulmowie żyli na co dzień wartościami ewangelicznymi.

Byli po prostu świętą rodziną i tak należałoby to ocenić, nawet gdyby nie dokonał się ten tragiczny finał – stwierdził metropolita warszawski.

Kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii ds. Kanonizacyjnych ogłosił podczas niedzielnej uroczystości w Markowej błogosławionymi małżeństwo Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmioro dzieci, zamordowanych przez Niemców w 1944 roku za ukrywanie w swoim domu ośmiorga Żydów.

W uroczystości beatyfikacyjnej rodziny Ulmów uczestniczy około 30 tysięcy wiernych. Wraz z prefektem Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych Mszę Świętą koncelebrowało ponad 100 biskupów z kraju i zagranicy. 

W beatyfikacji rodziny Ulmów uczestniczyła liczna grupa pielgrzymów z Archidiecezji Warszawskiej, którzy przyjechali do Markowej w zorganizowanych grupach z parafii, jak również indywidualnie.

KAI, kh/archwwa.pl