JA+TY=MY. Program dla małżeństw

Spotkania, które w formie wykładowo-warsztatowej pozwalają przeżyć i na nowo odkryć ogromny potencjał małżeństwa.

Program 1  JA+TY=MY autorstwa ks. Jarosława Szymczaka i Agnieszki Rogalskiej, ma formę weekendowych warsztatów, składających się z 6 części tematycznych. Zagadnienia zostały opracowane na podstawie problemów i głównych obszarów trudności zgłaszanych przez małżonków szukających pomocy. Tematy sesji to:

  1. Idealistyczne wizje a rzeczywistość
  2. Szacunek i akceptacja odmienności
  3. Dar zamiast roszczeń
  4. Czas dla nas
  5. Dialog i komunikacja
  6. Pieczęć daru – życie seksualne

Każda sesja składa się z: godziny wykładów, godziny wspólnej pracy warsztatowej i godziny indywidualnej pracy małżonków. Wykłady są prowadzone z ogromną dozą humoru i pragmatyzmu. Część warsztatowa pozwala doświadczyć w praktyce treści wykładowych. Rozmowa we dwoje przy kawie pozwala dotknąć tematów i odnieść je do własnej relacji.

Uczestnicy otrzymują profesjonalne i przejrzyste materiały warsztatowe, wśród których znajdują się konspekty wykładów, testy osobowości, praktyczne wskazówki oraz materiały do samodzielnego pogłębienia.

Po warsztatach małżonkowie są zaproszeni do wejścia w program 9-miesięcznego e-learningu pod okiem pary trenerskiej. Na każdy miesiąc otrzymują „zadanie domowe” – projekt osobistego rozwoju – korespondujący z poszczególnymi tematami JA+TY=MY. Podjęcie zadań domowych umożliwia udział w kolejnych częściach Programu 1, czyli już istniejących Programów 2, 3, 4, a w perspektywie kolejnych lat – 5-9.

Więcej programów

Zapisy pod adresem biuropolskie.fpr@gmail.com