Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młoddzieży

Przekazujemy informacje z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej wraz z programem odprawy katechetycznej, która odbędzie się w sobotę 28 sierpnia

REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE DLA KATECHETÓW

I tura rekolekcji odbędzie się w dniach 15-17 października 2021. Miejscem rekolekcji będzie dom rekolekcyjny „Dobry Zakątek” w Konstancinie Jeziornej (adres: l. Słowackiego 8 – wjazd od ulicy Deotymy-
05-510 Konstancin Jeziorna). Zmiana miejsca nastąpiła w tym roku ze względu na prace remontowe odbywające się w domu rekolekcyjnym na Bielanach. Koszt rekolekcji wynosi 250 zł i pokrywa zakwaterowanie i wyżywienie.

Zapisy na rekolekcje przez formularz zamieszczony na stronie Archidiecezji w zakładce serwis dla katechetów. Poniżej link:

https://katecheci.archwwa.pl/

 

SZKOLENIA DLA KATECHETÓW

We wrześniu odbywają się obowiązkowe dla katechetów świeckich oraz braci i sióstr zakonnych szkolenia katechetyczne według następującego porządku:

18 września 2021

rejon 1 – duchowość misyjna – o. Grzegorz Krzyżostaniak. Spotkanie będzie zorganizowane w formie ONLINE.

rejon 3 – Nowe technologie w pracy katechety. – P. Tomasz Poćwiardowski. Spotkanie będzie zorganizowane w formie ONLINE.

Link do spotkania https://us02web.zoom.us/j/88644521697?pwd=NzhuMkVocU9LUUJPRklVelNhZktwUT09

rejon 4 -„Nikt nie jest samotną wyspą” – KNS a społeczny wymiar wiary, Mam swoje zasady – źródła, zasady i wartości KNS, KNS – między teorią a praktyką – Tomasz Nakielski, Mateusz Zbróg, Maciej Szepietowski, Piotr Sutowicz, Kamil Sulej. Miejsce szkolenia: Par. Bogurodzicy Maryi, Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 67D

rejon 6 – „Z książki płynie odwaga, książka życiu pomaga” – literatura piękna na lekcjach religii. – p. dr Aneta Rayzacher – Majewska, miejsce: Par. Św. Anny, Piaseczno, ul. Piłsudskiego 10.

 

25 września 2021

rejon 2 – duchowość misyjna – o. Grzegorz Krzyżostaniak. Spotkanie będzie zorganizowane w formie ONLINE.

rejon 5 – Nowe technologie w pracy katechety. – P. Tomasz Poćwiardowski. Spotkanie będzie zorganizowane w formie ONLINE.

rejon 7 – „Nikt nie jest samotną wyspą” – KNS a społeczny wymiar wiary, Mam swoje zasady – źródła, zasady i wartości KNS, KNS – między teorią a praktyką – Tomasz Nakielski, Mateusz Zbróg, Maciej Szepietowski, Piotr Sutowicz, Kamil Sulej. Miejsce szkolenia: Rodzinne Centrum Edukacyjne, I piętro (obok kościoła), Grójec, ul. Jana Pawła II nr 26

rejon 8 – „Z książki płynie odwaga, książka życiu pomaga” – literatura piękna na lekcjach religii. – p. dr Aneta Rayzacher – Majewska, miejsce: Par. Św. Anny, Grodzisk Maz., pl. Króla Zygmunta Starego 2a.

Szkolenie dodatkowe

29 września 2021

Metoda dialogu w pracy z młodzieżą oraz źródła dotyczące papieża JP II w Internecie i ich wykorzystanie w katechezie – dla katechetów ze SP – CMJP II, miejsce szkolenia: Kuria Metropolitalna Warszawska.

 

Szkolenia zimowe odbędą się w następujących terminach, tak aby nie kolidowały z feriami, proszę poprawić sobie w informatorze:

19 II 2022 – rejon 1, 3, 4, 6

26 II 2022 – rejon 2, 5, 7, 8,

9 III 2022 – dodatkowe szkolenie

SZTUKA WIDZENIA. WIDZENIE SZTUKI – miejsca ograniczone. Decyduje kolejność zgłoszeń przez uczelnię – Akademię Katolicką w Warszawie. Osoby uczestniczące w studium są zwolnione ze szkoleń katechetycznych organizowanych przez Wydział w roku szkolnym 2021/22. Koszt studium całoroczny to 300 zł.

Rekrutacvja: https://akademiakatolicka.pl/studium-wiedzy-o-sztuce/

[STUDIUM WIEDZY O SZTUCE DLA KATECHETÓW]

Jeśli chcesz z większą swobodą poruszać się po świecie sztuki; jeśli chcesz głębiej zrozumieć w jaki sposób sztuka może być sposobem na bliższe poznanie Boga, siebie samego i świata; jeśli chcesz dowiedzieć się jak dzieła łączą w sobie opowiadanie historii i przekazywanie emocji; w końcu zrozumieć proces tworzenia i może nawet samego artystę – to nasze studium jest właśnie dla Ciebie. Zdobędziesz na nim wiedzę i umiejętności, które poszerzą Twój warsztat profesjonalny i osobiste doświadczenie piękna.

W naszym studium nie będziemy ograniczać się tylko do sztuki religijnej. Sięgniemy po przykłady z epoki nowoczesnej, a nawet ze współczesności. Przyjrzymy się różnym przykładom dzieł sztuki autorstwa znanych artystów. Spróbujemy zobaczyć nie tylko to co materialne, ale też dotrzeć do tego co niewidzialne, ukryte przed naszym wzrokiem.

Każde zajęcia składać się będą z dwóch części. Pierwsza część będzie miała formę wykładu druga zaś formę warsztatową: dyskusji, wspólnej analizy dzieł sztuki, prostych ćwiczeń.

Dowiedz się więcej na: https://akademiakatolicka.pl/studium-wiedzy-o-sztuce/ i studiuj z nami!

MUZEUM ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ
ul. Dziekania 1, 00-279 Warszawa
tel. +48 22 621 34 14 | tel. +48 692 483 466

Serdecznie zapraszamy na sympozjum poświęcone o. Efremowi z Kcyni, artyście – kapucynowi.

9 września (czwartek) od g. 9:30 w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

Spotkanie poprzedzone zostanie mszą świętą w kościele kapucynów na ul. Miodowej o g. 8:00.

Szczegółowy program oraz informacje o wystawie prac o. Efrema pt. ZANURZONY W PIĘKNIE w Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży oraz Muzeum Arch. Warszawskiej.

 

MOC PRYMASA TYSIĄCLECIA

LINK DO FILMU „MOC PRYMASA TYSIĄCLECIA”

https://youtu.be/oRaUEujOwzw

 

Według zamysłu twórcy film dokumentalny Jacka Bąka pt. MOC PRYMASA TYSIĄCLECIA ma trafić pod strzechy, dlatego każdy kto chce może go popularyzować: kopiować, wyświetlać, udostępniać URBI ET ORBI (włącznie z opracowaniem innych wersji językowych).

 

WYRAZEM WDZIĘCZNOŚCI ZA FILM „MOC PRYMASA TYSIĄCLECIA” mogą być:

  • Żarliwa oraz szczera modlitwa za twórców o obfite owoce ich ciężkiej oraz ofiarnej pracy
  • WPŁATY – DOBROWOLNE WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI

(na pokrycie kosztów tego oraz kolejnych przedsięwzięć)
Każdego kto chce pomóc – prosimy o wpłatę, koniecznie z dopiskiem:
na cele statutowe FILM O PRYMASIE

FUNDACJA MUZYKI SAKRALNEJ „CAECILANUM”

Ul. Polna 54 m 68

00-644 Warszawa
nr konta w ING Banku Śląskim:

42 1050 1038 1000 0023 0431 6462