Komunikaty Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

Co będzie się działo w najbliższym czasie ....

REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE DLA KATECHETÓW

I tura rekolekcji odbędzie się w dniach 15-17 października 2021. Miejscem rekolekcji będzie dom rekolekcyjny „Dobry Zakątek” w Konstancinie Jeziornej (adres: l. Słowackiego 8 – wjazd od ulicy Deotymy-
05-510 Konstancin Jeziorna). Zmiana miejsca nastąpiła w tym roku ze względu na prace remontowe odbywające się w domu rekolekcyjnym na Bielanach. Koszt rekolekcji wynosi 250 zł i pokrywa zakwaterowanie i wyżywienie.

Zapisy na rekolekcje przez formularz zamieszczony na stronie Archidiecezji w zakładce serwis dla katechetów. Poniżej link:

https://katecheci.archwwa.pl/

Serdecznie polecamy rozmowę z p. Ewą K. Czaczkowską zatytułowaną: „Fenomen Prymasa Tysiąclecia” w kontekście uroczystości beatyfikacyjnych, które przeżywaliśmy w ubiegłą niedzielę.

SZKOLENIA DLA KATECHETÓW

We wrześniu odbywają się obowiązkowe dla katechetów świeckich oraz braci i sióstr zakonnych szkolenia katechetyczne według następującego porządku:

18 września 2021 – godz. 10.00 – 14.00 (logowanie na spotkania online od godz. 9.30)

rejon 1 – duchowość misyjna – o. Grzegorz Krzyżostaniak. Spotkanie będzie zorganizowane w formie ONLINE. Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZ0qf-upqTktHtag35KrX8DnSY5b-XJfKQOL

rejon 3 – Nowe technologie w pracy katechety. – P. Tomasz Poćwiardowski. Spotkanie będzie zorganizowane w formie ONLINE.

Link do spotkania https://us02web.zoom.us/j/88644521697?pwd=NzhuMkVocU9LUUJPRklVelNhZktwUT09

rejon 4 -„Nikt nie jest samotną wyspą” – KNS a społeczny wymiar wiary, Mam swoje zasady – źródła, zasady i wartości KNS, KNS – między teorią a praktyką – Tomasz Nakielski, Mateusz Zbróg, Maciej Szepietowski, Piotr Sutowicz, Kamil Sulej. Miejsce szkolenia: Par. Bogurodzicy Maryi, Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 67D

rejon 6 „Z książki płynie odwaga, książka życiu pomaga” – literatura piękna na lekcjach religii. – p. dr Aneta Rayzacher – Majewska, miejsce: Par. Św. Anny, Piaseczno, ul. Piłsudskiego 10.

 

20 września (poniedziałek), godz. 18:00

Monolith Films

WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY
KURII METROPOLITALNEJ WARSZAWSKIEJ

oraz

Multikino ZŁOTE TARASY

zapraszają katechetów, dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, pedagogów szkolnych na specjalny pokaz edukacyjny filmu FATIMA

Scenariusz wydarzenia:

18:00 – 18:05 przywitanie gości i zaprezentowanie materiałów edukacyjnych przygotowanych do filmu
18:05 – 20:00 – projekcja filmu

20:00 – 20:45 – rozmowa z o. dr. Markiem Kotyńskim*

Spotkanie poprowadzi Artur Wolski.

Aby wziąć udział w wydarzeniu 20 września należy wypełnić formularz do 18 września, każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone najpóźniej do 19 września.

Liczba miejsc ograniczona.

– katecheci, nauczyciele, dyrektorzy szkół, wychowawcy, pedagodzy szkolni (kliknij tutaj) –  zaproszenie pojedyncze

UWAGA: spotkanie będzie rejestrowane foto i video.

Przypominamy, że projekcja i spotkanie po nim są wydarzeniem integralnym

Ze względu na sytuacje związaną z pandemią Covid-19 ilość miejsc na sali jest ograniczona.

 

W czasach Wielkiej Wojny ludzie poszukiwali nadziei. Doświadczyli cudu.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan.

Specjalnie skomponowany do filmu utwór śpiewa ANDREA BOCELLI.

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych.  Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Reżyseria:       Marco Pontecorvo – autor zdjęć do seriali „GRA O TRON” i „RZYM”

Premiera:                               1 października 2020

Materiały edukacyjne:           Konspekty lekcji religii dla klas IV-VIII i VI-VIII

Wersja:                                   film z napisami lub z lektorem

 

SZTUKA WIDZENIA. WIDZENIE SZTUKI – miejsca ograniczone. Decyduje kolejność zgłoszeń przez uczelnię – Akademię Katolicką w Warszawie. Osoby uczestniczące w studium są zwolnione ze szkoleń katechetycznych organizowanych przez Wydział w roku szkolnym 2021/22. Koszt studium całoroczny to 300 zł.

Rekrutacvja: https://akademiakatolicka.pl/studium-wiedzy-o-sztuce/

[STUDIUM WIEDZY O SZTUCE DLA KATECHETÓW]

Jeśli chcesz z większą swobodą poruszać się po świecie sztuki; jeśli chcesz głębiej zrozumieć w jaki sposób sztuka może być sposobem na bliższe poznanie Boga, siebie samego i świata; jeśli chcesz dowiedzieć się jak dzieła łączą w sobie opowiadanie historii i przekazywanie emocji; w końcu zrozumieć proces tworzenia i może nawet samego artystę – to nasze studium jest właśnie dla Ciebie. Zdobędziesz na nim wiedzę i umiejętności, które poszerzą Twój warsztat profesjonalny i osobiste doświadczenie piękna.

W naszym studium nie będziemy ograniczać się tylko do sztuki religijnej. Sięgniemy po przykłady z epoki nowoczesnej, a nawet ze współczesności. Przyjrzymy się różnym przykładom dzieł sztuki autorstwa znanych artystów. Spróbujemy zobaczyć nie tylko to co materialne, ale też dotrzeć do tego co niewidzialne, ukryte przed naszym wzrokiem.

Każde zajęcia składać się będą z dwóch części. Pierwsza część będzie miała formę wykładu druga zaś formę warsztatową: dyskusji, wspólnej analizy dzieł sztuki, prostych ćwiczeń.

Dowiedz się więcej na: https://akademiakatolicka.pl/studium-wiedzy-o-sztuce/ i studiuj z nami!

 

MOC PRYMASA TYSIĄCLECIA

LINK DO FILMU „MOC PRYMASA TYSIĄCLECIA”

https://youtu.be/oRaUEujOwzw

 

Według zamysłu twórcy film dokumentalny Jacka Bąka pt. MOC PRYMASA TYSIĄCLECIA ma trafić pod strzechy, dlatego każdy kto chce może go popularyzować: kopiować, wyświetlać, udostępniać URBI ET ORBI (włącznie z opracowaniem innych wersji językowych).

 

WYRAZEM WDZIĘCZNOŚCI ZA FILM „MOC PRYMASA TYSIĄCLECIA” mogą być:

  • Żarliwa oraz szczera modlitwa za twórców o obfite owoce ich ciężkiej oraz ofiarnej pracy
  • WPŁATY – DOBROWOLNE WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI

(na pokrycie kosztów tego oraz kolejnych przedsięwzięć)
Każdego kto chce pomóc – prosimy o wpłatę, koniecznie z dopiskiem:
na cele statutowe FILM O PRYMASIE

FUNDACJA MUZYKI SAKRALNEJ „CAECILANUM”

Ul. Polna 54 m 68

00-644 Warszawa
nr konta w ING Banku Śląskim:

42 1050 1038 1000 0023 0431 6462

“Z głębokości wołam do Ciebie”. Ostatni dzień zapisów na konferencję o katechezie specjalnej

O pomysłach na prowadzenie zajęć religii z dziećmi o różnych niepełnosprawnościach porozmawiają uczestnicy VIII Ogólnopolskiej Konferencji Katechetów Specjalnych, która odbędzie się w dniach 1-3 października w Warszawie. Zapisy są przyjmowane do 15 września za pomocą specjalnego formularza.

Link do formularza: https://docs.google.com/forms/d/1mENU9xHw0qiXkz3RWzIWQ_1qI9xiCCA2JVjOmsPf2Kw/viewform?edit_requested=true