Imieniny bł. ks. Jerzego. Na Żoliborzu modlitwa o jego kanonizację

W poniedziałek 23 kwietnia o godz. 18.00 celebrowana będzie uroczysta Msza św. w dzień imienin bł. ks. Jerzego Popiełuszki • W programie także modlitwa o kanonizację, wniesienie relikwii Błogosławionego oraz litania ku jego czci a także wieczór wspomnień •

Po Mszy świętej, bł. księdza Jerzego wspominać będą członkowie jego rodziny i przyjaciele z Huty Warszawa, którzy przybędą na Eucharystię z pocztem sztandarowym hutniczej „Solidarności”. Uroczystość zakończy się złożeniem wieńców przy grobie kapłana – męczennika.

Dzień imienin kapelana „Solidarności” 23 kwietnia jeszcze za jego życia obchodzony był szczególnie. Plebania parafii św. Stanisława Kostki przyjmowała wielu gości, którzy chcieli wyrazić więź ze swoim duszpasterzem ofiarowując mu kwiaty, podarunki oraz słowa wdzięczności. Po śmierci księdza Jerzego jego imieniny w parafii św. Stanisława Kostki w której posługiwał wciąż obchodzone były w sposób szczególny. Uroczystą Mszę świętą koncelebrowało wielu kapłanów, grób męczennika znajdujący się przy kościele otaczały znicze i wieńce. Na cześć kapelana „Solidarności” organizowano koncerty i wieczory wspomnień.