„Czas to miłość”. Klipy wideo, grafiki i plakaty przydatne w duszpasterstwie – do pobrania
Wideo, grafiki, plakaty i inne materiały do pobrania: czastomilosc.stacja7.pl
– Licznie powstające publikacje wydawnicze poświęcone kardynałowi Wyszyńskiemu nie zawsze mają możliwość przekonać młodych ludzi do zainteresowania się postacią Prymasa. Często barierą jest ich forma, nieprzystosowana do potrzeb i gustów młodego odbiorcy lub postrzegana przez młodzież jako mało atrakcyjna. Uważamy, że formuła projektu muzycznego korzystnie wyróżnia się na tym tle, dając szansę na skuteczne dotarcie do szerokiego grona
odbiorców, a tym samym na wskazanie młodym ludziom autorytetu, którego przecież tak bardzo wciąż dziś poszukują – wyjaśnia Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7, będącego organizatorem i pomysłodawcą projektu.
Do udziału zaproszono znanych, cenionych i tworzących rozmaite rodzaje muzyki polskich artystów pod kierownictwem cieszącego się autorytetem w branży muzycznej kompozytora Dariusza Malejonka, wielokrotnie nagradzanego za promocję kultury.
– Przygotowując się do projektu spotkałem się z wieloma osobami, osobiście znającymi Prymasa, w tym z Panią Anną Rastawicką. Dzięki niej zobaczyłem go jako człowieka z krwi i kości, człowieka, który miał prawdziwy dar docierania do ludzkich serc, potrafił dla każdego mieć słowo pocieszenia i rady. Nie uciekał od ludzi czy od rzeczywistości, tylko był z ludźmi cały czas. To było dla mnie wielkim przeżyciem. Podobnie reagują na poznawanie Prymasa Wyszyńskiego wykonawcy zaproszeni do projektu “Czas to miłość” – podkreśla Dariusz Malejonek.
Uczestniczący w przedsięwzięciu muzycy: Marika, Bovska, Natalia Kawalec, Kasia Malejonek i Dariusz Malejonek są jednocześnie ambasadorami przygotowań do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Realizowane na potrzeby projektu utwory mają bardzo osobisty charakter. Teksty, pisane z reguły przez samych wykonawców piosenek, odnoszą się do konkretnych fragmentów nauczania Prymasa, będących jednocześnie odpowiedzią na współczesne pytania młodych.
Celem tego projektu muzycznego jest uświadomienie – zwłaszcza ludziom młodym – jaką wartością jest chrześcijańska tożsamość Polaków i przekazanie siły ducha Prymasa Tysiąclecia, która może być inspiracją w pokonywaniu przeciwności – podkreślają pomysłodawcy. Mają nadzieję, że ich inicjatywa przyczyni się do spopularyzowania ponadczasowego nauczania Prymasa Tysiąclecia oraz zapoczątkuje społeczność ludzi młodych, świadomych wartości tej spuścizny.
Strona projektu – baza materiałów do pobrania 
Na potrzeby projektu została uruchomiona strona internetowa https://czastomilosc.stacja7.pl, która pełni funkcję bazy z bezpłatnymi pomocami dydaktycznymi, mogącymi posłużyć nauczycielom katechetom do urozmaicenia lekcji z jednoczesnym przybliżeniem nauki oraz życiorysu Prymasa Tysiąclecia. Wśród plików są też materiały do wykorzystania w czasie różnych wydarzeń parafialnych.
Ze strony projektu można pobrać m.in.:
• utwory (w formacie mp3), które powstały w ramach projektu
• konspekt i prezentację do katechezy/ spotkania formacyjnego, inspirowanego nauką Prymasa
• karty do gry, stworzonej na wzór popularnej rozgrywki Taboo. Hasła w grze odnoszą się do ABC Społecznej Krucjaty Miłości
• rachunek sumienia – do wzbogacenia modlitwy indywidualnej i wspólnotowej
• scenariusz adoracji, który sprawdzi się na wspólnej modlitwie grup młodzieżowych (np. przygotowujących się do bierzmowania)
• rozważania różańcowe do tajemnic radosnych, nawiązujące do wątków z nauczania kard. Wyszyńskiego, obecnych w utworach, powstałych w ramach projektu “Czas to miłość”
• designerskie plakaty – do publikacji na stronach internetowych i w mediach społecznościowych oraz do wydrukowania i wyeksponowania w gablotach parafialnych, gazetkach szkolnych, na ścianie w instytucjach propagujących nauczanie Prymasa Tysiąclecia, ośrodkach rekolekcyjnych, a także…na drzwiach własnego pokoju
• obszerny plik PDF z cytatami kard. Wyszyńskiego
Partnerzy
Organizowane przez portal Stacja7 przedsięwzięcie wspierają partnerzy, którym leży na sercu zachowanie spuścizny i propagowanie nauczania Prymasa Tysiąclecia: Archidiecezja Warszawska, Stowarzyszenie Przyjaciół
Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo, Wydawnictwo Soli Deo, Mt 5,14I Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Jasnogórski Instytut Maryjny