Bp Markowski przewodniczył liturgii Męki Pańskiej w Domu Księży Emerytów

W Wielki Piątek bp Rafał Markowski odwiedził Diecezjalny Dom Księży Emerytów w Otwocku, gdzie przewodniczył liturgii Męki Pańskiej. Wspólna modlitwa zgromadziła mieszkańców domu oraz personel, tworząc atmosferę skupienia i refleksji nad tajemnicą krzyża

W wygłoszonej homilii biskup zwrócił uwagę na różnorodne postawy ludzi wobec Chrystusa cierpiącego na krzyżu. Przywołał zarówno tych, którzy pozostali wierni i trwali przy Jezusie do końca, jak Maryja i umiłowany uczeń, jak i tych, którzy odrzucili Go, szydzili lub pozostali obojętni. Podkreślił, że te same postawy są obecne również dziś w życiu każdego człowieka – w chwilach próby, cierpienia czy zwątpienia.

Bp Markowski zachęcał, aby wpatrując się w krzyż, odnaleźć w sobie postawę zaufania i wierności, nawet w obliczu trudności. Przypomniał, że krzyż Chrystusa nie jest jedynie znakiem cierpienia, ale przede wszystkim miłości, która daje nadzieję i prowadzi do zmartwychwstania.

Liturgia w domu księży emerytów była dla uczestników szczególnym doświadczeniem duchowym, pozwalającym na głębsze przeżycie Wielkiego Piątku oraz umocnienie wiary w zbawczą moc Chrystusowej ofiary.