„Bóg najbardziej okazuje swoją wszechmoc w łasce przebaczania”. Tysiąc wiernych na Mszy w „warszawskich Łagiewnikach”
– Bóg nigdy człowieka nie zdradzi, obojętnie jak człowiek postępuje. To istota jego miłosierdzia: stara się na różne sposoby dotrzeć do człowieka zagubionego, aby go uchronić od tragedii, ale nigdy z człowieka nie rezygnuje. Tego mamy się uczyć w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – mówił bp Piotr Jarecki w „Warszawskich Łagiewnikach”, czyli podczas Mszy św. przy posągu Chrystusa Miłosiernego przy ul. Górczewskiej.
Księża dekanatu wolskiego w obecności władz samorządowych i około tysiąca wiernych odprawili Eucharystię w Parku Moczydło. Wcześniej siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia poprowadziły przy posągu Chrystusa Miłosiernego Koronkę. Po niej bp Piotr Jarecki wprowadził do parafii św. Józefa relikwie św. Jana Pawła II.
– 12 lat temu miałem odprawić tu Mszę św. w Święto Miłosierdzia. Dzień wcześniej, gdy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca zdecydowaliśmy o przeniesieniu tej Mszy św. na dawny pl. Zwycięstwa. Uczestniczyło w niej 200 tys. osób. Dziś Jan Paweł II wraca do Warszawskich Łagiewnik w swoich relikwiach – przypomniał biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.
Nawiązując do Ewangelii o niewiernym Tomaszu bp Piotr Jarecki podkreślił, że każdy przechodzi w swoim życiu kryzysy, czasem zwątpienia. – Trzeba wówczas, jak św. Jan Paweł II, duchowo kontemplować mękę i rany Pana Jezusa. Wtedy wzmocni się nasza wiara – mówił.
Proboszcz parafii św. Józefa, ks. kanonik dr Zbigniew Godlewski, zachęcał do podjęcia 30 minut adoracji na 30-lecie całodobowej adoracji w kościele na Kole. – Gdy adorujemy Pana Jezusa następuje cudowne rozmnożenie czasu – dodał biskup.
Po Mszy św. odbył się koncert Eleni, zorganizowany przez władze Woli.
„Gość Warszawski”