Błędów: informacje o „Rachunku sumienia” na stronach parafii są nieprawdziwe

Nie jest prawdą rozpowszechniana w mediach społecznościowych wiadomość o umieszczeniu przez parafię św. Prokopa w Błędowie “Rachunku sumienia”, którego treść jest nie do zaakceptowania • W internecie został przypomniany screen sprzed 7 lat • Do wszystkich redakcji zostało przesłane sprostowanie

– Od 7 lat nie ma tej treści na portalu parafii, a w internecie krąży wykonany wtedy screen – wyjaśnia ks. Przemysław Śliwiński. Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej oczekuje od redakcji, które powieliły w ostatnich dniach tę wiadomość, jej sprostowania bądź skorygowania.

Strona internetowa parafii św. Prokopa w Błędowie dostępna jest pod adresem: https://parafiabledow.mkw.pl/

 

Parafia św. Prokopa, opata w Błędowie k. Grójca, leży w odległości ok. 60 km od Warszawy. Jej proboszczem od 2012 r. jest ks. Leszek Bruliński.  Strona w poprzedniej wersji istniała jeszcze do 2019 roku, ale rachunek sumienia został w całości skasowany przez administratora strony niedługo po objęciu parafii przez obecnego proboszcza.

Trzy dni temu, w mediach społecznościowych został zamieszczony screen sprzed 7 lat, który powieliły w internecie redakcje niektórych mediów.