35. Pielgrzymka Ruchu Pomocników Matki Kościoła. Z dziękczynieniem za niepodległość i modlitwą o beatyfikację

O beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego będą modlili się członkowie założonego przez niego ruchu Pomocników Matki Kościoła pieszo pielgrzymując na Jasną Górę • Zapraszają, by w dniach 16-26 sierpnia pielgrzymować wraz z nimi do Częstochowy • 26 sierpnia to ich święto patronalne

35. Pielgrzymka Ruchu Pomocników Matki Kościoła (znana też jako Praska Pielgrzymka Piesza) wyruszy na Jasną Górę w czwartek 16 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.00  w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Jak podkreślają organizatorzy, tegoroczne pielgrzymowanie poza modlitwą o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego będzie się koncentrowało wokół ważnych dla Kościoła w Polsce wydarzeń m.in. dziękczynienia za odzyskanie niepodległości w 100. rocznicę. Pielgrzymka będzie też przygotowaniem do przyszłorocznych obchodów Jubileuszu 50-lecia istnienia Ruchu Pomocników Matki Kościoła (1969-2019). Ruch ten został powołany do istnienia przez kard. Wyszyńskiego dokładnie 26 sierpnia 1969 roku.

Chętni mogą się zapisywać 14 i 15 sierpnia w parafii na Kamionku w godzinach 15.00-19.00. Jest możliwość zapisania się także na trasie pielgrzymki.
Szczegółowe informacje na stronie www.pielgrzymka.info.pl