15 października jest Światowym Dniem Dziecka Utraconego

W ramach Światowego Dnia Dziecka Utraconego przy parafiach organizowana jest modlitwa i spotkania dla osób, które utraciły dziecko w różnych okolicznościach. To również dla nas wszystkich przypomnienie i uwrażliwienie, że wśród nas są osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy.
To niektóre inicjatywy, które odbędą się w ramach Światowego Dnia Dziecka Utraconego.
Modlitwa
Ojcowie paulini zapraszają 15 października do Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia, przy ul. Długiej w Warszawie, o godz. 17.00 na różaniec i o 17.30 Msza Św. w intencji rodzin, które utraciły dziecko.
Ojcowie dominikanie na warszawskim Służewie zapraszają na Mszę świętą sprawowaną w Kościele Św. Jacka w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców, 15 października, o godz. 19.30. Podczas Mszy, w modlitwie powszechnej, zmarłe dzieci będą imiennie wyczytywane. Ich imiona i nazwiska można przesyłać na adres ddu.warszawa@gmail.com do czwartku, 14 października. Przed ołtarzem będą przygotowane świece, światełka pamięci i miejsce na ustawienie przyniesionych zdjęć lub przedmiotów symbolizujących dzieci, które zdjęć po sobie nie pozostawiły, mogą to być np. aniołki. Pragnących postawić świecę i zdjęcia zapraszamy do przyjścia kilka minut przed rozpoczęciem Eucharystii. Po Mszy Świętej, spotkanie działającej przy klasztorze grupy wparcia rodziców po stracie dziecka, która spotyka się co miesiąc.
Rekolekcje
W parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na warszawskim Wrzecionie w dniach 13-15 października odbędą się rekolekcje dla osób po stracie dziecka „Pożegnać nieprzywitanych”.
Grupa wsparcia
Stowarzyszenie Jaspis w ramach swojego projektu, w partnerstwie z Fundacja POD WSPÓLNYM DACHEM zapewnia osobom potrzebującym wsparcie psychologiczne po stracie dziecka. Oprócz jednej bezpłatnej wizyty indywidualnej u psychotraumatologa można uczestniczyć również w całkowicie bezpłatnych spotkaniach kręgu wsparcia rodziców po stracie, prowadzonych przez specjalistów.
Najbliższe spotkania odbędą się w soboty: 16 października i 20 listopada o godz. 10.00 w siedzibie Fundacji, ul. Helenowska 3 w Pruszkowie, wejście wspólne do kancelarii parafialnej.
Spotkanie poprowadzi Maria Walter- Kochel – psycholog, psychotraumatolog, interwent kryzysowy, terapeuta.
bch/Duszpastertwo Rodzin