1050 Mszy na 1050. rocznicę Chrztu Polski

1050 Mszy świętych w intencji Polski o wierność przyrzeczeniom Chrztu to ogólnopolska inicjatywa modlitewna pod patronatem kard. Kazimierza Nycza.

Jej inicjatorzy: Akademicka Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Życia i Zespół Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji zachęcają, by w Roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski modlić się o odnowę osób, rodzin i narodu.

– 1050. rocznica chrztu jest powrotem do źródła życia. Trzeba, aby wszyscy wszędzie modlili się dziękując Bogu za dar wiary i nowego życia, prosząc – tak jak Jan Paweł II na pl. Zwycięstwa w 1979r. – aby Duch Święty odnowił oblicze naszej ziemi – podkreśla ks. Roman Trzciński, opiekun wydarzenia.

Duchowny zachęca, by w parafiach zorganizować taką modlitwę podczas Mszy świętej – najlepiej w niedzielę lub święto, aby mogło w niej uczestniczyć jak najwięcej osób. Rozmowa z proboszczem, ustalenie terminu Mszy, zamówienie jej w intencji Polski o wierność przyrzeczeniom chrztu – to kolejne kroki przygotowania.

Terminy Mszy świętych sprawowanych w tej intencji w całej Polsce można odszukać, jak również zgłaszać poprzez specjalną stronę internetową www.1050mszy.pl