Święcenia prezbiteratu

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście
Transmisja telewizyjna uroczystości z Archikatedry Warszawskiej na stronie archwwa.pl

Sakramentu święceń udzieli kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Przedstawiamy sylwetki przyszłych neoprezbiterów:

 

 1. Piotr Ambroziak z parafii św. Józefa w Pruszkowie, 25 lat. Od lat zaangażowany w służbie liturgiczniej. Ministrantem został zaraz po I Komunii świętej, kilka lat później lektorem.
 2. Łukasz Duda z parafii św. Józefa w Józefosławiu, 24 lata. Absolwent warszawskiego liceum im. LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego.
 3. Mateusz Farfus z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Świdnikach k. Zamościa, 24 lata. Interesuje się teologią duchowości, szczególnie ceni ojców pustyni, zwłaszcza Ewagriusza z Pontu.
 4. Marcin Grabowski z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej, 25 lat. Powołanie do kapłaństwa odkrył formując się w szeregach liturgicznej służby ołtarza i Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej. Interesuje się filozofią i liturgią.
 5. Michał Jarmuszewski z parafii św. Anny w Piasecznie, 26 lat. Absolwent LO im Emilii Plater w Zalesiu Dolnym, klasy o profilu dziennikarsko-teatralnym. W wolnym czasie muzykuje.
 6. Paweł Konarski z parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, 34 lata. Przed seminarium uzyskał tytuł licencjata na kierunku matematyka na Uniwersytecie Warszawskim, pracował m.in. w Galerii Studio i Teatrze Studio im. S.I. Witkiewicza na stanowiskach technicznych.
 7. Paweł Korbin z parafii Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim, 25 lat. Od liceum związany jest Ruchem Światło Życie. Lubi tenis stołowy oraz wycieczki krajoznawcze po Polsce.
 8. Radosław Marciniak z parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim, 28 lat. Po maturze podjął studia prawnicze na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
 9. Tomasz Miencicki, z parafii św. Brata Alberta w Kętrzynie, 29 lat. Przed seminarium studiował biotechnologię na Politechnice Gdańskiej, pracował 1,5 roku w Nottingham w Anglii, następnie jako podchorąży studiował informatykę na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.  Od 2016 r. Zasłużony Honorowy Dawcą Krwi I stopnia (oddał 18 litrów krwi).
 10. Michał Lubowicki z parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, 27 lat. Przez rok studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim.
 11. Sebastian Śledziona z parafii Świętej Trójcy w Mielcu, 25 lat. Ministrantem został zaraz po I Komunii świętej. W parafii służył jako lektor, angażował się we wspólnocie młodzieży.
 12. Błażej Węgrzyn z parafii św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie 25 lat. Finalista XXI Olimpiady Teologii Katolickiej w roku 2010/2011. Naukowo interesuje go fenomen samowychowania i świadomości: styk duchowości i psychologii.
 13. Grzegorz Więcek ze wspólnoty przy kościele Ducha Świętego w Warszawie, 47 lat. Ukończył studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, pracował m.in. w „Gazecie Lekarskiej”, Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Urzędzie m. st. Warszawy i Kancelarii Prezydenta RP. Od 22 lat związany jest z Drogą Neokatechumenalną.
 14. Paweł Zakrzewski z parafii św. Klemensa w Nadarzynie, 25 lat. Od dziecka ministrant, potem lektor, zaangażowany w Ruchu Światło-Życie a obecnie w Odnowę w Duchu Świętym. Od 2006 r. członek ZHP, instruktor w stopniu podharcmistrza.

oraz z Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater:

 1. Grzegorz Łapiński z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Kielcach, 40 lat. Od 19 lat uczestniczy w formacji na Drodze Neokatechumenalnej. Absolwent wydziału budownictwa lądowego Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, przez 5 lat pracował zawodowo jako specjalista ds. analiz produkcji.
 2. Mario de Jesús Mayo Monsalve, z parafii San Lorenzo de los Cauces w Medellin (Kolumbia), 31 lat. Studiował informatykę w Instituto Técnico Cesde w Medellin oraz pracował zawodowo w fabryce tekstylnej. Od 14 lat związany z Drogą Neokatechumenalną.
 3. Tymoteusz Mietelski z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lublinie, 27 lat. Od 16 lat uczestniczy w formacji Drogi Neokatechumenalnej. Odbył praktyki ewangelizacyjne w Izraelu i na Ukrainie.