Prezentacja albumu pt. „Kardynał Stefan Wyszyński 1901–1981”

Miejsce: Dom Arcybiskupów Warszawskich
Album przedstawia życie i działalność kardynała Stefana Wyszyńskiego od urodzin aż do śmierci. Zawiera unikalne, nigdy wcześniej niepublikowane fotografie z okresu służby kard. Wyszyńskiego dla Kościoła w Polsce, które pochodzą z Archiwum Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Archidiecezja Warszawska, Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego zapraszają na uroczystą prezentację publikacji Rafała Łatki, Beaty Mackiewicz i ks. Dominika Zamiatały Kardynał Stefan Wyszyński 1901–1981, wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Prezentacja odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2019, o godz. 11.00, w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

W prezentacji udział wezmą:

  • kard.Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski
  • dr Mateusz Szpytma, wiceprezes IPN
  • dr Rafał Łatka (IPN), współautor publikacji
  • Beata Mackiewicz (Instytut Prymasowski), współautorka publikacji
  • ks. dr hab. Dominik Zamiatała prof. UKSW, współautor publikacji
  • prof. dr hab. Jan Żaryn (Senat RP, UKSW)

Album przedstawia życie i działalność kardynała Stefana Wyszyńskiego od urodzin aż do śmierci. Omówiono w nim młodość, drogę do kapłaństwa oraz kolejne etapy posługi w Kościele: księdza, biskupa lubelskiego, arcybiskupa gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Zawiera unikalne, nigdy wcześniej niepublikowane fotografie z okresu służby kard. Wyszyńskiego dla Kościoła w Polsce, które pochodzą z Archiwum Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wstęp wolny. Zapraszamy!