Gala Nagrody „Ślad”

Miejsce: Dom Arcybiskupów Warszawskich
Stanisław Karnacewicz, Alina Petrowa-Wasilewicz i Dariusz Rosiak – to tegoroczni nominowani do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka. Zostanie przyznana po raz 15.

Laureata poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 6 kwietnia w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Zwycięzca nagrody, która przyznana zostanie po raz 15., otrzyma statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły oraz 10 tys. zł.

Dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej Stanisław Karnacewicz został nominowany za to, że „od kilkudziesięciu lat, niezależnie od zmieniających się okoliczności dostarcza mediom rzetelnej informacji o tym, czym żyją ludzie wiary”.

Alina Petrowa-Wasilewicz, dziennikarka Katolickiej Agencji Informacyjnej, publicystka i autorka książek została nominowana za „konsekwentne i pełne pasji przybliżanie postaci wybitnych postaci Kościoła, zwłaszcza kobiet oraz promowanie wzorców życia według nowego feminizmu Jana Pawła II”.

Dziennikarz radiowy, publicysta i reportażysta Dariusz Rosiak otrzymał nominację za „dociekliwość i odwagę w reporterskim opisywaniu życia i martyrologii chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce – w rejonach ogarniętych wojną i zbrojnymi konfliktami”.

„Ślad” jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy oraz innych ludzi mediów. Przyznaje ją Kapituła uformowana bezpośrednio po śmierci bp. Jana Chrapka w 2001 roku, przez grono wybitnych dziennikarzy i ludzi mediów. Obecnie przewodniczącą Kapituły jest Ewa K. Czaczkowska.

Nagroda ma upamiętniać postawę Biskupa, którego dewizą były słowa: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!”

Laureatami dotychczasowych czternastu edycji Nagrody „Ślad” byli kolejno: Ewa K. Czaczkowska, Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, ks. Jerzy Szymik, Marek Zając, Szymon Hołownia, ks. Marek Gancarczyk, ks. Kazimierz Sowa, Anna Gruszecka, Tomasz Królak, Jacek Moskwa, Krzysztof Ziemiec, ks. Jan Kaczkowski i Piotr Żyłka i Tomasz Rożek.

Patronat honorowy nad Nagrodą sprawuje metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Gala Nagrody „Ślad” 2016 odbędzie się 6 kwietnia (środa) o godz. 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19.

Chętnych do uczestnictwa w Gali prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 4 kwietnia mailowo na adres: sekretriat@ekai.pl, bądź telefonicznie: (22) 838 80 63

KAI