Watykańscy organizatorzy ŚDM z wizytą w Panamie. Pierwsze przymiarki do wyboru lokalizacji spotkania młodych z papieżem

Celem wizyty watykańskiej delegacji jest poznanie kraju-gospodarza ŚDM, jego realiów społecznych i kościelnych ♦ W programie spotkania z lokalnym komitetem organizacyjnym w archidiecezji panamskiej oraz z młodzieżą ♦ Na czele delegacji kard. Kevin Farell

Do Panamy przybyli 5 grudnia watykańscy organizatorzy Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym środkowoamerykańskim kraju w 2019 r. Kardynałowi Kevinowi Farrelowi, prefektowi Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, towarzyszą: ks. João Chagas, odpowiedzialny za sprawy młodzieży i Marcello Bedeschi, kierujący Fundacją św. Jana Pawła II.

Celem wizyty jest poznanie kraju-gospodarza ŚDM, jego realiów społecznych i kościelnych, a także zapoznanie się z możliwymi lokalizacjami wydarzeń centralnych ŚDM oraz spotkanie z członkami lokalnego komitetu organizacyjnego w archidiecezji panamskiej.

Dziś kard. Farrell spotka się z młodzieżą w jednej ze stołecznych parafii, pojutrze zaś w La Chorrera, stolicy prowincji Panama Zachodnia. Do Rzymu prefekt dykasterii odleci 8 grudnia, zaś ks. Chagas i Bedeschi pozostaną w Panamie do 11 grudnia, aby odwiedzić diecezje Chitré, Santiago i Colón – Kuna Yala.

KAI