Wiadomości

50 tys. osób na wielbieniu w Rzeszowie

200 artystów na scenie i 50 tys. osób na widowni, wspólnie wychwalających Boga modlitwą i muzyką. To wszystko wydarzyło się w Parku Sybiraków w Rzeszowie 20 czerwca

Irak oficjalnie zaprosił papieża

„Mam zaszczyt oficjalnie zaprosić Waszą Świątobliwość do odwiedzenia Iraku – kolebki cywilizacji i miejsca urodzenia Abrahama” – napisał prezydent tego kraju Barham Ahmad Salih w liście do Ojca Świętego – poinformowała agencja AFP. Jest to reakcja na słowa Franciszka, który powiedział, że chce odwiedzić Irak w roku 2020.

Kard. Nycz w Boże Ciało: chcemy przebłagać Boga za grzechy profanacji i parodii Bożego Ciała

– To są grzechy niejako z zewnątrz Kościoła, ale śpiewając suplikacje, przepraszamy także za grzechy pochodzące z wnętrza Kościoła, za nasze grzechy osłabiające siłę naszego świadectwa dawanego Chrystusowi wobec współczesnego świata – mówił podczas centralnej procesji w uroczystość Bożego Ciała metropolita warszawski

Proboszcz z Lampedusy śpi na ulicy aby pomóc migrantom

Aby zwrócić uwagę na problem migrantów ze statku Sea Watch, proboszcz wraz z działaczami Forum Społecznego Lampedusy oraz grupą turystów spędził noc z 19 na 20 czerwca na placu przed kościołem. Zapowiedział, że będą tam spać aż do dnia, w którym wszyscy uratowani z wód Morza Śródziemnego dostaną pozwolenie zejścia na ląd.

Bp Kamiński: Dzień Pański nie może istnieć bez Eucharystii

Dla katolika Dzień Pański nie może istnieć bez Eucharystii, bo Ona jest źródłem, gdzie czerpie on moc do życia Ewangelią – mówił bp Romuald Kamiński na zakończenie procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami warszawskiej Pragi. Zachęcał, by modlitwy adoracji uczyć również dzieci pierwszokomunijne.

Dziś w Watykanie rozpoczęło się Międzynarodowe Forum Młodych

Aby Synod biskupów o młodzieży nie pozostał tylko na papierze – to myśl przyświecająca organizatorom i uczestnikom Międzynarodowego Forum Młodych, które rozpoczęło się dziś w Watykanie. Zgromadzenie zakończy się 22 czerwca spotkaniem z papieżem Franciszkiem.

Akcja #Procesja zachęca do udziału w Bożym Ciele

W najbliższy czwartek już trzeci raz w mediach społecznościowych w ramach akcji #Procesja internauci będą publikowali relacje z Bożego Ciała, podobnie będzie także w oktawie tej uroczystości. – Media społecznościowe mogą pomóc w dotarciu z ewangelicznym przesłaniem do milionów osób – mówi rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Franciszek: Pięćdziesiątnica to przyjście Boga, pociągającego nas ku sobie

„Pięćdziesiątnica to przyjście Jezusa, za którego pośrednictwem sam Bóg przychodzi do nas i przyciąga nas ku sobie” – podkreślił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez o Dziejach Apostolskich papież mówił o Zesłaniu Ducha Świętego, a jego słów wysłuchało dzisiaj około 13 tys. wiernych.

We Florencji odbył się pogrzeb Zeffirellego

Był reżyserem filmowym, teatralnym i operowym, jednym z najwybitniejszych włoskich twórców XX wieku. Tysiące osób pożegnało dziś we Florencji wielkiego mistrza kina Franco Zeffirellego.

Co trzecie małżeństwo w Polsce się rozwodzi

Liczba rozwodów w Polsce stanowi jedną trzecią spośród zawieranych małżeństw w danym okresie czasu – podane GUS na podstawie danych statystycznych. W 2108 r. zawarto nieco ponad 192 tys. związków małżeńskich, a rozwiodło się prawie 63 tys.