Wiadomości

Franciszek: Współczucie jest językiem Boga

Współczucie jest językiem Boga – mówił dziś rano w homilii podczas Mszy św. w Domu św. Marty papież Franciszek. Katecheza dotyczyła czytanej dziś w liturgii Ewangelii o wskrzeszeniu zmarłego syna pewnej wdowy.

W Watykanie obraduje Rada Kardynałów

Pod przewodnictwem papieża Franciszka obraduje od dzisiaj do czwartku w Watykanie na swoim 31. posiedzeniu Rada Kardynałów. Jej członkowie wzięli dziś rano udział we Mszy św. celebrowanej przez papieża Franciszka w Domu Świętej Marty.

Centrum Ochrony Dziecka szkoli dziś w Częstochowie księży

Biuro Delegata KEP ds. ochrony i młodzieży oraz Centrum Ochrony Dziecka spotyka się dziś w Częstochowie z księżmi odpowiedzialnymi za formację kapłańską w diecezjach. – Chcemy poprzez nich zachęcać kapłanów, by nie rezygnowali z pracy z dziećmi i młodzieżą z obawy przed możliwymi oskarżeniami – mówi o. Adam Żak z Centrum Ochrony Dziecka, który będzie obecny na spotkaniu.

Franciszek: „Módl się za rządzących, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz”

Przyzwyczailiśmy się do narzekania na naszych rządzących, a powinniśmy się za nich modlić, nawet jeśli się nimi nie zgadzamy! – powiedział dziś papież Franciszek w porannej homilii w Domu św. Marty. Nawiązywał w ten sposób do dzisiejszego czytania z Listu św. Pawła do Tymoteusza.

Marsz dla Życia przeszedł w niedzielę ulicami Poznania

Tłumy Poznaniaków wzięły udział w Marszu dla Życia, który w niedzielne popołudnie 15 września przeszedł ulicami Poznania. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Jestem tu”. Specjalne pozdrowienie dla uczestników i organizatorów przekazał Papież Franciszek.

Papież: Jak pokonać zło? Przyjmując Boże przebaczenie

Jak można pokonać zło? Przyjmując Boże przebaczenie – powiedział dziś papież podczas rozważań poprzedzających modlitwę Anioł Pański w Watykanie. W katechezie dla zgromadzonych na Placu św. Piotra komentował czytaną w dzisiejszej Ewangelii przypowieść o miłosiernym Ojcu.

Ponad 60 tys. osób wzięło udział w „Polsce pod Krzyżem”

Ponad 60 tysięcy osób wzięło udział w wydarzeniu ewangelizacyjnym „Polska pod Krzyżem” w Kruszynie pod Włocławkiem, które zakończyło się w niedzielę nad ranem. Równolegle w ponad 800 miejscach Polski i świata odbyły się modlitwy, w których ludzie łączyli się z nim duchowo.

Droga Krzyżowa z przejmującymi świadectwami na „Polsce pod Krzyżem”

Rodzice, którzy przeżyli śmierć dziecka; kobieta po dokonanej aborcji, mężczyzna wykorzystany seksualnie przez duchownego – to tylko niektóre osoby, jakie opowiedziały o swoim doświadczeniu krzyża podczas Drogi Krzyżowej, jaka późnym wieczorem odbyła się pod Włocławkiem. Nabożeństwo było częścią akcji „Polska pod Krzyżem”.

Bp Mering: Chcemy pokazać światu, że należymy do Jezusa

Stajemy pod krzyżem żeby odszukać siebie, znaleźć swoje miejsce w życiu, chcemy pokazać światu, że należymy do Jezusa – powiedział bp Wiesław Mering. Biskup włocławski przewodniczył Mszy św. podczas spotkania ewangelizacyjnego „Polska pod Krzyżem”

Jasna Góra włączona w akcję „Polska pod Krzyżem”

Jasna Góra włączyła się w akcję „Polska pod Krzyżem”. W łączności z wiernymi zgromadzonymi na lotnisku Kruszyna we Włocławku o godz. 15.00 w Kaplicy Matki Bożej trwać będzie modlitwa pielgrzymów Koronką do Bożego Miłosierdzia a o godz. 21.00 za pomocą łączy telewizyjnych Apel Jasnogórski zabrzmi też na płycie lotniska