Wiadomości

Kustosz franciszkanów w Ziemi Świętej odchodzi ze stanowiska

Przełożony franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej, prawie 50-letni o. Pierbattista Pizzaballa odchodzi z funkcji pełnionej przez dwie kadencje. Swoje doświadczenia podsumował w rozmowie z włoskim tygodnikiem katolickim „Famiglia Cristiana”.

Słynne „Kazania Świętokrzyskie” – dzisiaj w Bibliotece Narodowej

XIV-wieczne „Kazania świętokrzyskie” – jeden z najcenniejszych zabytków polskiej literatury rękopiśmienniczej, można dzisiaj oglądać w Bibliotece Narodowej w Warszawie. To najstarszy zabytek średniowiecznej prozy religijnej w Polsce, prezentowany z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

CBOS: Polacy coraz aktywniej zaangażowani w ruchach kościelnych

Polacy są coraz bardzie zaangażowani w pracę na rzecz kościelnych ruchów lub parafialnych wspólnot. Działalność tego rodzaju deklaruje najnowszym sondażu CBOS 6,9% dorosłych osób.

Franciszek roześle 700 Misjonarzy Miłosierdzia

Franciszek osobiście roześle 700 spośród wszystkich 1000 Misjonarzy Miłosierdzia.

Filipiny: kard. Tagle wzywa do położenia kresu kulturze odrzucenia

Z ostrą krytyką tzw. „kultury odrzucenia” wystąpił metropolita Manili kard. Luis A. Tagle na 51. Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym (MKE), który w dniach 24-31 stycznia odbywa się w Cebu na Filipinach.

Adhortacja o rodzinie w marcu

Najpóźniej w marcu ukaże się papieska adhortacja o rodzinie – ujawnił w rozmowie z agencją Ecclesia abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Franciszek: Boże Miłosierdzie zawsze działa, aby zbawić

O zbawczej obecności Bożego Miłosierdzia w dziejach Izraela mówił Franciszek 27 stycznia podczas audiencji ogólnej w Watykanie.

ŚDM 2016: jak będą wyglądały wydarzenia centralne?

Dokładnie za pół roku rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, podczas których przewidziano pięć Wydarzeń Centralnych. Każde z nich będzie mieć swój oddzielny temat, przewodnie motto i odpowiednią oprawę.

Papież jedzie do Szwecji na jubileusz Reformacji

Papież Franciszek wybiera się do Szwecji, by tam obchodzić 500. rocznicę Reformacji.

25 lat temu powstał Ordynariat Polowy w Polsce

Dziś mija 25 lat od kiedy watykańska Kongregacja ds. Biskupów w trosce o „dobro duchowe żołnierzy i wiernych wyznania katolickiego należących do wojsk lądowych, morskich i lotniczych Polski” wydała dekret przywracający Ordynariat Polowy w Polsce.