Wiadomości

W tym roku już ponad 3,1 tys. uchodźców utonęło w Morzu Śródziemnym

Od początku tego roku już 3120 uchodźców utonęło w wodach Morza Śródziemnego, usiłując dostać się do Europy z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Papież podziękował za swą pielgrzymkę do Polski na Światowe Dni Młodzieży

Podczas audiencji ogólnej Ojciec Święty podsumował swoją niedawną pielgrzymkę do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży, które dały Polsce, Europie i światu znak braterstwa i pokoju.

Redakcja Programów Katolickich TVP SA ma nowego szefa

Ks. Maciej Makuła, 38-letni salezjanin, objął już oficjalnie kierowanie Redakcją Programów Katolickich Telewizji Polskiej.

Zmarł kard. Franciszek Macharski

W wieku 89 lat 2 sierpnia rano zmarł kard. Franciszek Macharski, emerytowany metropolita krakowski, bliski współpracownik Jana Pawła II. Po wyborze kard. Karola Wojtyły na papieża został metropolitą krakowskim. Archidiecezją krakowską kierował przez niemal 27 lat.

Uroczystości na Cmentarzu Powstańców Warszawy

– Warszawiacy nie mają żadnego żalu do swoich powstańców, bo wiedzą dlaczego Warszawa poszła do powstania – przekonywał w poniedziałkowy wieczór pod pomnikiem Polegli Niepokonani prezydent Andrzej Duda.

Papieska homilia na Jasnej Górze

Bóg, który zbawia człowieka jest „mały, bliski i konkretny”- powiedział papież Franciszek w kazaniu wygłoszonym w czasie Mszy świętej odprawionej dziś na Jasnej Górze. Ojciec Święty przewodniczył Eucharystii dziękczynnej za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce.

Francuscy biskupi po ataku na uczestników Mszy w Saint-Etienne-du-Rouvray

Stanowcze potępienie aktu terroru wyrazili francuscy biskupi po zabójstwie ks. Jacquoes Hamela. Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Francji bp Ribadeau Dumas podkreślił, że zło nie zwycięży pokoju i miłości.

Rozpoczyna się wizyta apostolska Franciszka w Polsce

Ojciec Święty Franciszek przybywa dziś do Polski. Publikujemy program pobytu papieża w naszym kraju.

Kraków: dziś wieczorem ceremonia otwarcia Światowych Dni Młodzieży

Mszą św. na krakowskich Błoniach z udziałem kilkuset tysięcy wiernych z całego świata rozpoczną Światowe Dni Młodzieży. Liturgii przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

ŚDM: organizatorzy podsumowali Dni w Diecezjach

Ponad 130 tys. z 134 krajów wzięło udział w Dniach w Diecezjach poprzedzających wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży. W poniedziałek w Krakowie dokonano oceny minionego tygodnia.