Wiadomości

Biskupi: „nie” karaniu kobiet

„Kościół nie zajmuje się przygotowaniem projektów ustaw cywilnych, ale korzysta z prawa do wyrażenia swoich opinii na temat proponowanych regulacji. Biskupi nie popierają projektów, które przewidują karanie kobiet, które dopuściły się aborcji”.

Papież odwiedza Amatrice – miejscowość zniszczoną przez trzęsienie ziemi

O 9.10 rano, papież Franciszek przybył do Amatrice – miejscowości zniszczonej przez trzęsienie ziemi. Towarzyszy mu biskup Rieti, Domenico Pompili.

Francja: Proces beatyfikacyjny ks. Jacquesa Hamela rozpocznie się wcześniej

Arcybiskup Rouen, Dominique Lebrun poinformował o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego zamordowanego 26 lipca b.r. przez islamistów ks. Jacquesa Hamela. Zaznaczył, że Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych w przesłanym dokumencie przekazała, iż Ojciec Święty udzielił dyspensy od pięcioletniego okresu oczekiwania, wymaganego z zasady do rozpoczęcia starań o wyniesienie kandydata na ołtarze.

„L’Osservatore Romano” o niedopuszczalności eksperymentów z poczęciem dziecka z DNA trzech osób

O moralnym złu przeprowadzania eksperymentów prowadzących do poczęcia dziecka z DNA trzech osób pisze na łamach „L’Osservatore Romano” Laura Palazzani.

Franciszek jedzie do Gruzji

Hasłem tej wizyty są słowa: „Pokój wam”. W ramach tej 16. podróży zagranicznej podczas obecnego pontyfikatu papież odwiedzi jeszcze Azerbejdżan.

Ks. prof. Andrzej Szostek: Czy homoseksualista może zostać świętym?

– Homoseksualiści, tak jak my wszyscy, są powołani do świętości, przy całej świadomości, że dla nich może to być trudna droga krzyżowa – tłumaczy ks. prof. Andrzej Szostek MIC, znany etyk z KUL.

Od 1 do 8 października – Tydzień Modlitwy za uchodźców

„Umrzeć z nadziei”- pod takim hasłem będą odbywać się nabożeństwa w całej Polsce. To modlitwy w intencji uchodźców- przede wszystkim tych, którzy zginęli w drodze do Europy lub znaleźli bezpieczne schronienie.

Ks. Jacek Międlar wystąpił ze zgromadzenia Księży Misjonarzy

Opuścił zgromadzenie na własną prośbę. Znany był z gorącego poparcia dla środowisk nacjonalistycznych i narodowych, wspierając je w swoich homiliach oraz występując na wiecach.

Aleppo: dzieci chrześcijańskie i muzułmańskie modlą się o pokój

W całej Syrii odbędzie się modlitwa dzieci chrześcijańskich i muzułmańskich o pokój. Zwrócą się z apelem do mocarstw o zakończenie wojny.

Franciszek: Kościół jest dla wszystkich, a nawet przede wszystkim dla złych

„Kościół jest miłosierdziem” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Treść katechezy.