Wiadomości: Watykan

Watykan dementuje informacje o rzekomym udarze Benedykta XVI

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej stwierdziło, że pogłoski jakoby papież-senior Benedykt XVI doznał lekkiego udaru są fałszywe – podał na swym koncie Twitter amerykański watykanista Edward Penitin.

Papież odwiedził teren trzęsienia ziemi w Camerino

Jesteśmy mali pod niebem i bezsilni, gdy ziemia się trzęsie, ale dla Boga jesteśmy bardziej cenni niż jakakolwiek rzecz – mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św., jaką odprawił w niedzielę Trójcy Świętej w Camerino. Ojciec Święty odwiedził tereny dotknięte w 2016 rokiem trzęsieniem ziemi w regionie Marche w środkowych Włoszech.

Spotkanie nuncjuszy z papieżem okazją do szczerej rozmowy

Bilans zakończonego już spotkania nuncjuszy apostolskich z całego świata jest bardzo pozytywny – uważa kard. Pietro Parolin. Spotkanie z papieżem było okazją do szczerego dialogu również o sprawach bardzo delikatnych.

Papież Franciszek i kard. Krajewski modlili się za księdza ugodzonego nożem we Wrocławiu

Papież Franciszek modlił się za zaatakowanego przez nożownika duszpasterza wiernych tradycji łacińskiej we Wrocławiu, a kard. Konrad Krajewski odprawił dziś za niego Mszę przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra w Rzymie.

Dekalog nuncjusza wg Franciszka

Nuncjusz jest człowiekiem pokory, człowiekiem inicjatywy, człowiekiem modlitwy – wyliczał Ojciec Święty Franciszek podczas zwołanego do Watykanu spotkania pracowników watykańskiej dyplomacji z całego świata.

Orędzie Franciszka na Dzień ubogich [PEŁNY TEKST]

Ubodzy nie są liczbami, ale ludźmi, których należy spotkać – to myśl orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Ubogich, który Kościół będzie obchodził 17 listopada. Dziś, 13 czerwca Watykan opublikował treść dokumentu. Publikujemy je w całości.

Watykan ogłosił dekrety o heroiczności cnót 8 osób

Papież Franciszek upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretów o heroiczności cnót siedmiu kandydatów na ołtarze i o uznaniu męczeństwa w innej sprawie. Wszyscy nowi kandydaci na ołtarze to osoby żyjące najdalej 150 lat temu.

Franciszek podziękował Polakom za Marsze dla Życia

Podczas dzisiejszej audiencji generalnej papież Fransiszek podziękował wszystkim Polakom za udział w Marszach dla Życia i zachęcił do modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego, o zachowanie wartości ewangelicznych i rodzinnych.

W DNA wspólnoty chrześcijańskiej jest jedność i wolność od samych siebie

W DNA wspólnoty chrześcijańskiej znajduje się jedność i wolność od samych siebie, które pozwalają nam nie bać się różnorodności, nie przywiązywać się do rzeczy i darów oraz stawać się martyres – jaśniejącymi świadkami Boga żywego, działającego w historii” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Bezinteresowność wobec Boga pomaga służyć innym

Grozi nam podejście merkantylne w relacji z Bogiem, jak gdybyśmy chcieli dać Panu Bogu łapówkę. Nie idźmy tą drogą – ostrzegał papież Franciszek w rozważaniach nad dzisiejszą Ewangelią podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty.