Wiadomości: Watykan

Franciszek: prawdziwym bogactwem jest relacja z Jezusem Zmartwychwstałym

Nie ufajmy środkom, które są owszem przydatne, ale ufajmy prawdziwemu bogactwu, jakim jest relacja ze Zmartwychwstałym – zachęcił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Pierwsza po lipcowej, wakacyjnej przerwie audiencja generalna zgromadziła w Auli Pawła VI 7 tys. wiernych.

Watykan opublikował program pielgrzymki Franciszka do Afryki

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało uaktualniony program podróży apostolskiej Ojca Świętego do trzech krajów afrykańskich: Mozambiku, Madagaskaru i Republiki Mauritius. Odbędzie się ona w dniach 4-10 września bieżącego roku.

„Do moich braci kapłanów”. Nowy list papieża Franciszka

Zwracam się do każdego z was, którzy przy wielu okazjach, niezauważalnie i ofiarnie, w zmęczeniu i trudzie, chorobie czy przygnębieniu podejmujecie misję jako służbę Bogu i jego ludowi, i pomimo wszystkich trudności drogi zapisujecie najpiękniejsze karty życia kapłańskiego – napisał papież Franciszek w Liście do kapłanów ogłoszonym w 160. rocznicę śmierci św. Proboszcza z Ars

Skauci Europy u Papieża. Polacy też tam byli

Pięć tysięcy młodych skautów z 20 krajów, w tym pięciuset Polaków – uczestników międzynarodowego zlotu skautingu europejskiego „Euromoot 2019” spotkało się w sobotę 3 sierpnia z papieżem Franciszkiem. Polscy harcerze przygotowali specjalny dar dla papieża Franciszka – odręcznie przepisaną Ewangelię

Franciszek odwiedził chorą siostrę szarytkę

W minioną niedzielę papież Franciszek odwiedził s. Marię Mucci, która przez wiele lat posługiwała w Domu św. Marty, papieskiej rezydencji w Watykanie. Obecnie, ze względu na chorobę, szarytka przebywa w infirmerii.

Oaza w Rzymie: doświadczyliśmy żywego Kościoła

W Rzymie dobiega końca Oaza III stopnia zorganizowana przez Międzynarodową Diakonię Ewangelizacji „Drogocenna Perła” z Carlsbergu. W rekolekcjach wzięli udział młodzi Polacy i Białorusini. W tym roku mija 40 lat od pierwszej oazy rzymskiej, zorganizowanej w odpowiedzi na zaproszenie Jana Pawła II.

Papież o Ojcze Nasz: Modlitwa jest dialogiem opartym na zaufaniu

Modlitwa chrześcijańska jest „dialogiem między osobami, które się miłują, dialogiem opartym na zaufaniu, wspieranym przez wysłuchanie i otwartym na solidarne działanie” – powiedział Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą Anioł Pański 28 lipca w Watykanie.

Kard. Parolin: odnówmy Europę kreatywnością i Ewangelią

Wspólnota Europejska została zbudowana na fundamencie chrześcijańskim. Jej ojcowie założyciele odnosili się do Ewangelii widząc ją jako punkt wyjścia, przewodnik i punkt odniesienia. Jeżeli dziś jesteśmy świadkami kryzysu Europy to dlatego, że o tej tożsamości się zapomina – mówił kard. Parolin podczas letniej szkoły młodych diecezji rzymskiej na temat formacji politycznej.

Benedykt XVI odwiedził Castel Gandolfo

Na kilka godzin papież-senior Benedykt XVI opuścił wczoraj teren Watykanu – podaje portal „Il sismografo”. Jego wyprawa samochodem trwała nieco ponad trzy godziny – od 16.30 do 19.30, a Benedykt XVI przejechał około 120 kilometrów. Był to jego pierwszy wyjazd od 14 lipca 2015 r., kiedy zamieszkał w klasztorze Mater Ecclesiae.

Watykan: Brazylijka wiceszefową Biura Prasowego

Ojciec Święty mianował 57-letnią Brazylijkę, dr Cristiane Murray zastępcą dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.