Wiadomości: Watykan

Franciszek: Plotki niszczą pokój Ducha Świętego

Dary Ducha Świętego są nam dawane do dzielenia z innymi! – przypomniał papież Franciszek w kolejnej katechezie poświęconej sakramentowi Bierzmowania w czasie środowej audiencji generalnej w Watykanie. Zwrócił również uwagę wiernych na grzech plotkowania, który „niszczy pokój od Ducha Świętego”.

Franciszek modli się o dobre korzystanie z Facebooka

O umiejętność dobrego korzystania z mediów społecznościowych – to intencja papieska do modlitwy w czerwcu. Franciszek przy okazji przypomina, że świat cyfrowy nie może niszczyć ludzkiej osobowości, tylko powinien przyczyniać się do budowania solidarności i wzajemnego szacunku.

„Daj z siebie wszystko” czyli Watykan o sporcie

Watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia opublikowała 1 czerwca dokument „Dać z siebie wszystko: o chrześcijańskiej perspektywie sportu i osoby ludzkiej”. Dokument wymienia wartości płynące z uprawiania sportu, ale też wymienia największe wypaczenia współczesnych rozgrywek: deformację ciała, korupcję i doping.

Premier RP na audiencji u Franciszka

W poniedziałek 4 czerwca papież Franciszek przyjął na audiencji premiera RP Mateusza Morawieckiego wraz z rodziną. Rozmowa w cztery oczy trwała ok. 35 minut. To pierwsza wizyta Mateusza Morawieckiego w Watykanie.

Boże Ciało z papieżem Franciszkiem w Ostii

„Żyjemy eucharystycznie wlewając w świat miłość, którą czerpiemy z ciała Pana” – stwierdził Franciszek sprawując Mszę św. na placu przed kościołem św. Moniki w Ostii z okazji uroczystości Bożego Ciała, obchodzonej we Włoszech w niedzielę. Po zakończeniu Eucharystii Ojciec Święty poprowadzi procesję ulicami miasta, która zakończy się przed kościołem Nostra Signora di Bonaria, gdzie Franciszek udzieli zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Franciszek: Modlę się za ofiary niepokojów w Nikaragui

Po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek zaapelował o pokojowe rozwiązanie trwających od ponad półtora miesiąca niepokojów społecznych w Nikaragui. W cotygodniowym rozważaniu zachęcał też do umocnienia pobożności eucharystycznej. We Włoszech dziś uroczystość Bożego Ciała. Franciszek, podobnie jak 50 lat temu Paweł VI, poprowadzi wieczorem procesję Bożego Ciała w Ostii.

Franciszek u św. Marty: Szatan niszczy godność ludzką, prowadzi do wojen i zniewolenia

Jesteśmy dziś świadkami „wielkich prześladowań” nie tylko chrześcijan, ale każdego mężczyzny i każdej kobiety – powiedział Franciszek w kazaniu podczas codziennej porannej Mszy św. 1 czerwca w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie.

Abp Hoser będzie stałym wizytatorem w Medjugorie

Ojciec Święty mianował abp. Henryka Hosera SAC, emerytowanego biskupa warszawsko-praskiego stałym wizytatorem apostolskim dla parafii w Medziugoriu. Jak podaje „Vatican Insider” będzie dbał o stałe towarzyszenie wiernym, ale bez wchodzenia w problemy związane z autentycznością objawień.

Koreańskie taekwondo przed Franciszkiem

Grupa koreańskich sportowców z Północy i z Południa zaprezentowała podczas środowej audiencji generalnej w obecności papieża Franciszka pokaz układów taekwondo. Ich występ miał manifestować pragnienie pokoju na świecie i między tymi dwoma krajami.

Franciszek pozdrowił młodych z Lednicy

Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek skierował specjalne pozdrowienia do uczestników sobotniego spotkania na Lednicy.