Wiadomości: Watykan

Franciszek: Nie ma modlitw niewysłuchanych

Bóg zawsze odpowiada na nasze prośby, żadna modlitwa nie będzie niewysłuchana, jest On Ojcem i nie zapomina o swoich cierpiących dzieciach – powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

Papież do młodych: W Maryi macie źródło inspiracji

Skorzystaj ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie, aby kontemplować Chrystusa z Maryją – zachęca w specjalnym wideo papież Franciszek. Prosi, by młodzi w styczniu „każdy w swoim własnym języku” odmawiali różaniec w intencji pokoju. Dowiadujemy się o tym wideo promującego papieską intencję modlitewną na styczeń.

Franciszek przyjął ambasadorów przy Watykanie

Papież Franciszek przyjął dziś na tradycyjnej noworocznej audiencji wszystkich dyplomatów akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej. W przemówieniu skierowanym do nich mówił o potrzebie dialogu wspólnoty międzynarodowej.

Franciszek do młodych: Bądźcie drużyną Jezusa!

W uroczystość Objawienia Pańskiego podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie papież Franciszek zachęca młodych, aby byli „drużyną Jezusa”, by byli być świadkami Ewangelii w rodzinie, w szkole i w miejscach rozrywki. Po modlitwie papież zaapelował także do europejskich przywódców o konkretną solidarność z 49 osobami uratowanymi na Morzu Śródziemnym, by statki mogły zawinąć do portów.

Papież: pierwsze miejsce należy oddać Bogu

Do oddania pierwszego miejsca Bogu w naszym życiu zachęcił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św., jaką odprawił w bazylice św. Piotra w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną też świętem Trzech Króli (lub Mędrców).

Watykan: ponad 160 uczestników lutowego szczytu ws. ochrony dzieci

Ponad 160 osób weźmie udział w watykańskim spotkaniu na szczycie w sprawie ochrony dzieci przed nadużyciami seksualnymi w Kościele, jaki odbędzie się w dniach 21-24 lutego. Jego głównymi uczestnikami będą przewodniczący konferencji biskupich z całego świata.

Franciszek kontynuuje rozważania „Ojcze nasz”

Podczas pierwszej w nowym roku audiencji generalnej papież Franciszek powrócił do rozważań nad treścią modlitwy „Ojcze nasz”. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało dzisiaj 7 tys. wiernych.

„Dajmy się prowadzić za rękę Matce Bożej”

Pozwólmy się wziąć w objęcia i prowadzić za rękę Matce Bożej i naszej, gdyż trzymając się Jej, pokonamy najciaśniejsze zakręty historii. Niech Ona nas prowadzi, abyśmy odkryli łączące nas więzy – mówił Franciszek w kazaniu podczas Mszy św., której przewodniczył 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki w bazylice św. Piotra w Watykanie.

Rzecznik prasowy Watykanu podał się do dymisji

Ojciec Święty przyjął rezygnację złożoną przez dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, dr. Greg Burke’a i jego zastępczynię dr Palomę García Ovejero. Jednocześnie mianował tymczasowo dyrektorem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej dr. Alessandro Gisottiego, dotychczasowego koordynatora mediów społecznościowych w Dykasterii ds. Komunikacji.

Papież Franciszek: Módlmy się za rodziny świata, którym brakuje pokoju i zgody

Módlmy się za wszystkie rodziny świata, szczególnie za te, w których z różnych powodów brakuje pokoju i zgody – prosił Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie 30 grudnia.