Wiadomości: Watykan

Franciszek: Gamaliel uczy nas sztuki rozeznania

– Rozeznanie nie zapewnia rozwiązań standardowych, ponieważ jest sztuką, realizacją mądrości duchowej dzieci Bożych, które uczą się dostrzegania w dziejach śladów obecności Ojca – mówił dziś  Ojciec Święty podczas kolejnej katechezy poświęconej księdze Dziejów Apostolskich.

Papież do młodych Polaków: idźcie za głosem Chrystusa jak św. Stanisław

Św. Stanisław Kostka jest wzorem dla tych młodych, którzy z obawy przed reakcją rodziny, przyjaciół lub innych ludzi, boją się wybrać drogę powołania kapłańskiego lub zakonnego. Drodzy młodzi, nie lękajcie się iść za głosem Chrystusa! – powiedział dziś Franciszek zwracając się na środowej audiencji do Polaków.

Patriarcha Bartłomiej spotkał się z papieżem Franciszkiem

We wtorek 17 września papież Franciszek spotkał się z ekumenicznym patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem, duchowym zwierzchnikiem Kościołów prawosławnych. Panowała „braterska atmosfera”.

Proces przed Trybunałem Państwa Watykańskiego ws. wykorzystywania

Przed Trybunałem Państwa Watykańskiego odbędzie się proces ks. Gabriele Martinellego, oskarżonego o wykorzystywanie seksualne w Preseminarium św. Piusa X w Watykanie. Wniosek w tej sprawie złożył promotor sprawiedliwości (prokurator) watykańskiego sądu.

Franciszek: Współczucie jest językiem Boga

Współczucie jest językiem Boga – mówił dziś rano w homilii podczas Mszy św. w Domu św. Marty papież Franciszek. Katecheza dotyczyła czytanej dziś w liturgii Ewangelii o wskrzeszeniu zmarłego syna pewnej wdowy.

W Watykanie obraduje Rada Kardynałów

Pod przewodnictwem papieża Franciszka obraduje od dzisiaj do czwartku w Watykanie na swoim 31. posiedzeniu Rada Kardynałów. Jej członkowie wzięli dziś rano udział we Mszy św. celebrowanej przez papieża Franciszka w Domu Świętej Marty.

Franciszek: „Módl się za rządzących, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz”

Przyzwyczailiśmy się do narzekania na naszych rządzących, a powinniśmy się za nich modlić, nawet jeśli się nimi nie zgadzamy! – powiedział dziś papież Franciszek w porannej homilii w Domu św. Marty. Nawiązywał w ten sposób do dzisiejszego czytania z Listu św. Pawła do Tymoteusza.

Papież: Jak pokonać zło? Przyjmując Boże przebaczenie

Jak można pokonać zło? Przyjmując Boże przebaczenie – powiedział dziś papież podczas rozważań poprzedzających modlitwę Anioł Pański w Watykanie. W katechezie dla zgromadzonych na Placu św. Piotra komentował czytaną w dzisiejszej Ewangelii przypowieść o miłosiernym Ojcu.

Franciszek podarował Cerkwi prawosławnej bezcenne relikwie św. Piotra

Watykan ujawnił 13 września treść osobistego listu papieża Franciszka do patriarchy Bartłomieja. Papież wyjaśnia tam znaczenie daru, jaki przekazał 29 czerwca delegacji Bartłomieja. Był to bezcenny relikwiarz zawierający kości Apostoła Piotra.

Watykan potwierdza podróż Franciszka do Japonii i Tajlandii w listopadzie

Ojciec Święty Franciszek odbędzie w listopadzie podróż apostolską do Japonii i Tajlandii – poinformowało dziś oficjalnie biuro prasowe Watykanu. Królestwo Tajlandii papież odwiedzi w dniach 20-23 listopada i prosto stamtąd poleci do Japonii – 23-26 listopada.