Wiadomości: Watykan

Franciszek: służyć Panu to słuchać i wprowadzać Jego Słowo w czyn

„Służenie Panu to słuchanie i wprowadzanie Jego Słowa w czyn” – powiedział papież w rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę „Anioł Pański”.

Franciszek uruchomił platformę modlitwy z papieżem

Papież przedstawił aplikację „Click to Pray”, w której znajdą się jego intencje i prośby o modlitwę za misję Kościoła

Fińscy luteranie odwiedzili papieża

Papież Franciszek przyjął w sobotę przedstawicieli Kościoła ewangelicko-luterańskiego z Finlandii. Przybyli oni do Rzymu z coroczną pielgrzymką ekumeniczną na święto patrona tego kraju, św. Henryka. – Wspólna modlitwa, świadectwo i służba prowadzą do jedności – podkreślił papież

Franciszek u św. Marty: Uwaga na przewrotne i uparte serce

Przewrotne i uparte serce prowadzi do małoduszności, ulegania ideologii i podwójnego życia chrześcijańskiego – mówił dziś papież Franciszek w improwizowanej homilii podczas Mszy w Domu św. Marty.

Watykan: Spotkanie w sprawie nadużyć seksualnych ma mieć charakter modlitewny, katechetyczny i roboczy

Lutowe spotkanie biskupów z całego świata w Watykanie w sprawie ochrony nieletnich przed nadużyciami seksualnymi ze strony duchownych będzie miało charakter modlitewny, rozeznaniowy, katechetyczny i roboczy – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Sesje plenarne zgromadzenia będzie moderował o. Federico Lombardi SJ. 

Franciszek: Gdy mówisz Ojcze nasz myśl: Tatko

Gdy mówisz „Ojcze nasz” myśl o nazywaniu Go tatusiem, tatką, aby relacja z Bogiem była podobna do relacji dziecka ze swoim tatusiem – mówił Franciszek w swojej dzisiejszej katechezie podczas audiencji generalnej w Watykanie.

Watykan ogłosił dekret o heroiczności cnót matki Anny Kaworek

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych ogłosiła dziś  z zgodą papieża Franciszka dekret o heroiczności cnót matki Anny Kaworek – współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła (michalitek). Aby doszło do jej beatyfikacji, potrzebne jest jeszcze uznanie cudu przypisywanego jej wstawiennictwu.

Papież przyjął przedstawicieli episkopatu Chile

Ojciec Święty przyjął dzisiaj na audiencji kierownictwo episkopatu Chile raz przedstawicieli Stolicy Apostolskiej przy ONZ – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Chrzest w Jordanie „zanurza” Jezusa w tłumie i modlitwie

Jezus, zanim zanurzył się w Jordanie, „zanurzył się” w tłumie, który tam się znajdował a po wyjściu z wody pogrążył się w modlitwie. Zwrócił na to uwagę Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 13 stycznia.

Franciszek ochrzcił 27 niemowląt

W dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego Ojciec Święty udzielił w Kaplicy Sykstyńskiej sakramentu chrztu świętego 27 niemowlętom: 12 chłopcom i 15 dziewczynkom. W improwizowanej homilii wezwał rodziców, by przekazywali swoim dzieciom wiarę.