Wiadomości: Świat

Do Panamy pojedzie co najmniej 7 prezydentów

Prezydenci Portugalii, Salvadoru, Gwatemali czy Kostaryki będą jednymi z siedmiu głów państw planujących udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Rośnie liczba chrześcijan w Izraelu

W Izraelu w 2017 żyło ok. 175 tys. chrześcijan, co stanowi nieco ponad 2 proc. ludności tego państwa i oznacza wzrost o 2,2 proc., podczas gdy rok wcześniej wyniósł on 1,4 proc.

Caritas i Polska Akcja Humanitarna zjednoczą wysiłki na rzecz Jemenu

Miliony ludzi już umarły tam z głodu, tysiące uciekły i uciekają do pobliskiego Dżibuti, aby móc nakarmić siebie i swoje dzieci. Sytuacja w Jemenie, trawionym wojną domową jest tak krytyczna, że największe polskie organizacje pomocowe, Caritas Polska i Polska Akcja Humanitarna, zdecydowały się wspólnie pomóc uchodźcom.

Abp Szewczuk: Zjednoczenie grekokatolików z Prawosławnym Kościołem Ukrainy nie jest utopią

Zjednoczenie Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) z nowo powstałym Prawosławnym Kościołem Ukrainy (PKU) nie jest czymś utopijnym w dłuższej perspektywie czasowej – ocenił arcybiskup większy kijowsko-halicki Swiatosław Szewczuk.

Znaleziono ciała 34 chrześcijan etiopskich zamordowanych przez islamistów

W Libii odkryto masowy grób zawierający szczątki 34 etiopskich chrześcijan zamordowanych przez terrorystów „Państwa Islamskiego”.

Polscy dominikanie założyli dom w Australii

Pierwszy w Australii dom Polskiej Prowincji Dominikanów został 4 stycznia oficjalnie otwarty w Sydney na terenie dzielnicy St. Marys. Dotychczas polscy bracia mieszkali tam wspólnie z australijskimi dominikanami.

500 imamów przeciwko islamskiemu terroryzmowi

Ponad pięciuset muzułmańskich kaznodziejów podpisało Deklarację z Islamabadu przeciwko islamskiemu terroryzmowi, przemocy w imię religii i fatwom – dekretom, wydawanym w sposób nieograniczony przez radykalnych mułłów. Dokument przyjęto 6 stycznia podczas konferencji zorganizowanej w tym mieście pod egidą Pakistańskiej Rady Ulemów.

Zaprezentowano papamobile na ŚDM w Panamie

W Panamie trwają ostatnie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Na Cinta Costera, gdzie odbędą się najważniejsze spotkania młodych, został zaprezentowany papamobile. Papieski samochód, który został wykonany w Panamie, przyciągnął uwagę licznych przechodniów.

W Lourdes rozpoczął się Rok św. Bernadety

W Lourdes rozpoczął się 6 stycznia Rok św. Bernadety. Obchody związane są ze 175. rocznicą urodzin i 140. rocznicą jej śmierci. To właśnie czternastoletniej Bernadecie Soubirous objawiła się w 1858 r. Matka Boża.

Pierwsza świąteczna liturgia w autokefalicznym Kościele Ukrainy

Metropolita kijowski i całej Ukrainy Epifaniusz przewodniczył 7 stycznia w kijowskiej soborze Mądrości Bożej uroczystej liturgii Bożego Narodzenia – pierwszej od kilkudziesięciu lat w tej świątyni i pierwszej jako głowa niezależnego lokalnego Prawosławnego Kościoła Ukrainy.