Wiadomości: Świat

Franciszek odprawił Mszę dla Indian w San Cristóbal de Las Casas

– Świat dzisiejszy, ograbiony przez kulturę odrzucenia, potrzebuje was! – zaapelował do Indian Meksyku Franciszek podczas Mszy św. w miejskim ośrodku sportowym w San Cristóbal de Las Casas.

Meksyk: papież odwiedził chore dzieci

Wzruszające spotkania z małymi pacjentami, oraz ich rodzicami, którym Ojciec Święty dodawał otuchy w zmaganiach z ciężką chorobą zdominowały wizytę Franciszka w szpitalu pediatryczny im. Federica Gomeza w stolicy Meksyku. Papież przybył tam 14 lutego o godz. 18.00 czasu miejscowego (0.00 w Polsce) i pozostał ponad godzinę.

Papież sprawował Mszę św. w sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

Do bycia wysłannikami i posłańcami Maryi Matki zachęcał Franciszek podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe.

Franciszek: przybywam do Meksyku jako misjonarz miłosierdzia i pokoju

Przybywam dziś jako misjonarz miłosierdzia i pokoju, ale także jako syn, który chce pragnie oddać hołd swej matce – Pani z Guadalupe i móc spoglądać na Nią – powiedział Franciszek podczas spotkania z władzami, społeczeństwem cywilnym i korpusem dyplomatycznym w Pałacu Narodowym w Mieście Meksyk.

Papież do patriarchy: „Wreszcie staliśmy się braćmi”

Od słów: „Wreszcie jesteśmy braćmi” rozpoczął Franciszek swe spotkanie z patriarchą moskiewskim Cyrylem 12 lutego w Hawanie.

USA: Ogólnokrajowy Tydzień Małżeństwa

W Stanach Zjednoczonych trwa Ogólnokrajowy Tydzień Małżeństwa.

Franciszek wyryszył do Meksyku z „pielgrzymką miłosierdzia”

Dziś rano Franciszek udał się do Meksyku. Jest to dwunasta zagraniczna podróż Franciszka i czwarta na kontynent amerykański. Jej hasłem są słowa: „Misjonarz miłosierdzia i pokoju”. Towarzyszyć jej będzie krótkie spotkanie z patriarchą Cyrylem na Kubie.

Franciszek jedzie do Meksyku

Celem dwunastej zagranicznej podróży Franciszka jest Meksyk. W dniach 12-17 lutego br. odwiedzi on sześć miast: stołeczny Meksyk, Ecatepec, San Cristóbal de las Casas, Tuxtla Gutiérrez, Morelia i Ciudad Juárez.

Portugalia: wizyta papieża w Fatimie w maju 2017 r.

Papież Franciszek przybędzie do Fatimy w 2017 r. na uroczystości setnej rocznicy objawień maryjnych, które miały miejsce w tej portugalskiej miejscowości. Wizyta została zaplanowana ma maj.

Ziemia Święta: miejsce chrztu Jezusa na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) wpisała na swoją Listę Światowego Dziedzictwa miejsce chrztu Pana Jezusa nad rzeką Jordan.