Wiadomości: Polska

Sejm odrzucił obywatelski projekt całkowitego zakazu aborcji

Posłowie odrzucili obywatelski projekt nowelizacji ustawy zmierzający do całkowitego zakazu aborcji. Premier Beata Szydło przedstawiła trzy zobowiązania rządu w sprawie ochrony życia ludzkiego.

Obywatelski projekt całkowitego zakazu aborcji odrzucony w komisji sejmowej

Sejmowa komisja sprawiedliwości zarekomendowała w środę odrzucenie obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, zmierzający do całkowitego zakazu aborcji.

W Polsce jest ponad tysiąc sanktuariów

W trakcie corocznego spotkania kustoszy sanktuariów w Gidlach został zaprezentowany projekt jednolitego dla całej Polski sposobu zbierania danych na temat ruchu pielgrzymkowego w Polsce.

Biskupi: „nie” karaniu kobiet

„Kościół nie zajmuje się przygotowaniem projektów ustaw cywilnych, ale korzysta z prawa do wyrażenia swoich opinii na temat proponowanych regulacji. Biskupi nie popierają projektów, które przewidują karanie kobiet, które dopuściły się aborcji”.

Ks. prof. Andrzej Szostek: Czy homoseksualista może zostać świętym?

– Homoseksualiści, tak jak my wszyscy, są powołani do świętości, przy całej świadomości, że dla nich może to być trudna droga krzyżowa – tłumaczy ks. prof. Andrzej Szostek MIC, znany etyk z KUL.

Od 1 do 8 października – Tydzień Modlitwy za uchodźców

„Umrzeć z nadziei”- pod takim hasłem będą odbywać się nabożeństwa w całej Polsce. To modlitwy w intencji uchodźców- przede wszystkim tych, którzy zginęli w drodze do Europy lub znaleźli bezpieczne schronienie.

Ks. Jacek Międlar wystąpił ze zgromadzenia Księży Misjonarzy

Opuścił zgromadzenie na własną prośbę. Znany był z gorącego poparcia dla środowisk nacjonalistycznych i narodowych, wspierając je w swoich homiliach oraz występując na wiecach.

Uwaga na fałszywe relikwie św. Siostry Faustyny

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia ostrzegają przed fałszywymi relikwiami. Wystawiono ja na międzynarodowym portalu aukcyjnym.

Prezydium KEP: kampania „Przekażmy sobie znak pokoju” rozmywa jednoznaczne wymagania Ewangelii

– Wyrażamy przekonanie, że katolicy nie powinni brać udziału w kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”, gdyż rozmywa ona jednoznaczne wymagania Ewangelii – czytamy w komunikacie Prezydium KEP przekazanym KAI.

Powstaje vademecum dla duszpasterzy związków niesakramentalnych

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodziny przygotowuje vademecum będące zbiorem wskazówek do pracy duszpasterskiej z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych.