Wiadomości: Polska

Ruszyła ogólnopolska akcja „Popiełuszko – Pamiętam”

Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu rozpoczęło akcję ogólnopolskiej zbiórki listów pisanych przez ks. Jerzego, pamiątek po nim i zdjęć z jego osobą. Podczas konferencji prasowej inaugurującej przedsięwzięcie organizatorzy opowiedzieli zarówno o zbiórce pamiątek, jak i „Fakultetach z wolności” oraz najnowszych planach muzeum

„Dzwonek na obiad” zadzwoni dla kolejnych dzieci

900 szkół i 50 tys. obiadów dla dzieci z uboższych rodzin – to dotychczasowy efekt trwającego już 4 lata programu „Dzwonek na obiad” organizowanego w całej Polsce przez Fundację Być Bardziej.

Święcenia biskupie ks. Grzegorza Olszowskiego

Ks. prałat Grzegorz Olszowski przyjął w środę, w uroczystość Matki Bożej Piekarskiej, święcenia biskupie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Współkonsekratorami byli abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce oraz abp senior Damian Zimoń. Uroczysta Msza św. odprawiona została w południe w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

„Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec”

W nocy 22 na 23 września 2018 czciciele Świętego Ojca Pio zgromadzą się w kaplicy Cudownego Obrazu w Sanktuarium na Jasnej Górze na czuwaniu modlitewnym „Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec”.

„Był biskupem na każde zawołanie” – abp Skworc o śp. abp. Wesołym

Był biskupem „na każde zawołanie” polskich środowisk rozsianych po całym świecie – tak o zmarłym arcybiskupie Szczepanie Wesołym mówił w homilii pogrzebowej metropolita katowicki Wiktor Skworc. Ostatnie pożegnanie wieloletniego duszpasterza Polonii odbyło się 10 września w Katowicach.

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe abp. Szczepana Wesołego

W katowickiej katedrze Chrystusa Króla rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe abp. Szczepana Wesołego, długoletniego duszpasterza Polonii, uczestnika Soboru. Mszy św. przewodniczy Prymas Polski abp Wojciech Polak. W liturgii uczestniczy kilkudziesięciu polskich biskupów.

Świętowanie rocznicy objawień w Gietrzwałdzie

W Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w archidiecezji warmińskiej zakończyły się uroczystości odpustowe z okazji 141. rocznicy objawień, połączone z archidiecezjalnymi dożynkami.

Matka Oczekiwanego Macierzyństwa ma swoje sanktuarium

Kościół parafialny w Sance koło Krzeszowic został ogłoszony diecezjalnym sanktuarium Matki Boskiej Pani Saneckiej – Matki Oczekiwanego Macierzyństwa. Uroczystość odbyła się w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Mural w Łodzi: prezent na urodziny Maryi

Obok pustostan i zadbana kamienica; w środku – Ona, przedstawiająca w zamyśle artystki Oblicze Piękna. Paulina Nawrot, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi postanowiła dać Matce Bożej na urodziny wielki mural z Jej podobizną.

Dużo chętnych z całej Polski na rekolekcje poświęcone liturgii

Ponad 200 osób weźmie udział w rozpoczynających się dzisiaj w Krakowie rekolekcjach rozwijających umiejętność modlitwy liturgią „Mistagogia Eucharystii i Liturgii godzin”. Wśród uczestników dominują świeccy w różnym wieku, wielu chętnych nie zostało przyjętych z uwagi na ograniczenie miejsca.