Wiadomości: Polska

Młodzi Polacy z całego świata przyjadą do Warszawy na kongres

Ponad 250 osób m.in. z Brazylii, Paragwaju, Stanów Zjednoczonych, krajów skandynawskich i Europy Zachodniej przyjedzie 28 lipca do Warszawy na II Kongres Młodzieży Polonijnej. Zamieszkają w rodzinach z warszawskich parafii, współorganizujących spotkanie.

Spotkanie modlitewne dla teściowych u bł. Marianny

Błogosławiona teściowa Marianna Biernacka z grona 108 męczenników II wojny światowej jest patronką Diecezjalnego Spotkania Teściowych na które zaprasza biskup ełcki Jerzy Mazur. Spotkanie odbędzie się 14 lipca w sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku nad Biebrzą, skąd pochodzi Błogosławiona.

Młodzież z Krakowa jedzie na misje do Kazachstanu

„Mamy tam ważne zadanie do wykonania” – mówią młodzi z ruchu Młodzież Trzeciego Tysiąclecia działająca przy Zgromadzeniu Księży Legionistów Chrystusa w Krakowie, którzy wybierają się do Kazachstanu 18 lipca. Właśnie rozpoczęli Nowennę w intencji swojego wyjazdu.

„Pomóż misjonarzom kupić motocykl”. Startuje Akcja św. Krzysztof

Samochód, motocykl, koń albo muł – to środki transportu, którymi posługują się na co dzień misjonarze, a których nieraz im brakuje. Dlatego już 22 lipca startuje doroczna Akcja św. Krzysztof, gdzie wszyscy kierowcy mogą dorzucić się do zbiórki na ten cel.

„Ewangelizacja w Beskidach”. Szósta edycja pod hasłem „Ludzie gór”

Setki osób, w tym liczne rodziny, dotarły w sobotę na beskidzką górę Łosek, gdzie modlono się w ramach wakacyjnej akcji ewangelizacyjnej. Najwyższy szczyt Pasma Laskowskiego (868 m n.p.m.) był pierwszym, jaki pokonali w tym roku uczestnicy kolejnej edycji „Ewangelizacji w Beskidach”.

Abp Mokrzycki: Pamięć o Wołyniu uświadamia tajemnicę ludzkiej natury

Prawdę o zamordowanych na Wołyniu przywołujemy nie po to, by sądzić, ale po to by rozmyślać nad tajemnicą ludzkiej natury – mówił metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki podczas Mszy św. z okazji 75. rocznicy rzezi wołyńskiej. We Mszy św. w łuckiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła wziął udział prezydent RP Andrzej Duda.

Już za 3 tygodnie Przystanek Jezus 2018

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5, 1) – pod takim hasłem w Kostrzyniu nad Odrą odbędzie się tegoroczny Przystanek Jezus. Obok wymiaru religijnego, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pojawią się też wątki patriotyczne.

Koronka do Ducha Świętego. Siostry znają i nauczą

– To krótka i prosta, a przy tym bardzo głęboka modlitwa dla zabieganego człowieka. Otwiera serce, uspokaja, kieruje myśl na to co najważniejsze – mówi s. Pia Kaczmarczyk ze Zgromadzenia Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia. Jej współsiostry prowadzą kursy odmawiania Koronki do Ducha Świętego.

Piechotą do Matki. Pielgrzymkowy sezon

Pieszo, na rowerze, rolkach, nartorolkach, a nawet konno – pielgrzymi tłumnie ciągną na Jasną Górę. W ubiegłym roku do sanktuarium przyszły 263 piesze pielgrzymki, a w nich 123 tys. pątników, to więcej niż w 2016 r

Zbiórka pod hasłem „Popiełuszko – pamiętam…”

Na jesieni odbędzie się ogólnopolska zbiórka pamiątek po błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce realizowana pod hasłem „Popiełuszko – pamiętam…”