Wiadomości: Polska

Księga Psalmów będzie motywem przewodnim Festiwalu Musica Divina

Sześć koncertów w wykonaniu znakomitych europejskich wykonawców wypełni program tegorocznego, drugiego Festiwalu „Musica Divina” w Krakowie. Motywem przewodnim, przeplatającym się w repertuarze każdego koncertu, będzie Księga Psalmów. Wydarzenie organizowane pod patronatem Prezydenta RP odbędzie się w dniach 6-14 sierpnia.

Matki i Teściowe pielgrzymują do Śniadowa

Z okazji liturgicznego wspomnienia błogosławionej Teściowej – Marianny Biernackiej już 16 lipca odbędzie się w Śniadowie doroczne spotkanie Matek i Teściowych z diecezji łomżyńskiej. Podobne spotkania teściowych organizowane są również w Lipsku nad Biebrzą w diecezji ełckiej. Tam do dziś mieszka ocalona przed 76 laty synowa błogosławionej – Anna Biernacka.

Setki młodych na Festiwalu Życia w Kokotku

Ewangelizacyjne wydarzenie o nazwie Festiwal Życia przyciągnęło blisko 1000 młodych do Kokotka – dzielnicy Lublińca na Śląsku. W tych niezwykłych rekolekcjach, organizowanych przez Misjonarzy Oblatów towarzyszy młodzieży bp Marek Solarczyk.

Bezdomni z Warszawy idą na Jasną Górę. Potrzeba wsparcia

Bezdomni z Warszawy – podopieczni Fundacji Kapucyńskiej już 5 sierpnia wyruszą na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, wspólnie z Kamiliańską grupą niepełnosprawnych, którymi się zaopiekują w drodze. Trwa zbiórka rzeczy dla pielgrzymów: kosmetyków, plecaków, butów.

CBOS zbadał opinie Polaków po filmie Sekielskiego

Reakcja Kościoła na film Tomasza Sekielskiego jest niewłaściwa i niewystarczająca – tak uważa 51 proc. badanych ankietowanych przez CBOS. Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na początku czerwca.

Caritas Polska i MIVA Polska kupiły sprzęt rolniczy dla wioski na Madagaskarze

„Kubota” w języku malgaskim, urzędowym języku na Madagaskarze, oznacza „ciągnik”. Dla żyjących z uprawy roli mieszkańców wioski Tandrano był do niedawna tylko marzeniem. Dzięki wsparciu Caritas Polska i MIVA Polska możliwe było zakupienie sprzętu, który usprawnia ich codzienną pracę na roli.

Prezydent Duda na pikniku charytatywnym księży orionistów w Brańszczyku

Pomaganie innym to szukanie osobistej satysfakcji z tego, kim się jest i jakim się jest. Tę satysfakcję można znaleźć właśnie przez to, że daje się z siebie jak najwięcej drugiemu człowiekowi – powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji charytatywnego pikniku rodzinnego „Pomagam z radością”, organizowanym przez zgromadzenie księży orionistów w Brańszczyku nad Bugiem, niedaleko Wyszkowa.

Rada KEP ds. Apostolstwa Świeckich zabiera głos ws. pracownika IKEI

atak na pracownika IKEI, który nie życzył sobie w miejscu pracy indoktrynacji LGBT trzeba uznać za niedopuszczalny – pisze Rada KEP ds. Apostolstwa Świeckich w wydanym oświadczeniu.

Nowy Sącz: kard. Krajewski modlił się za śp. o. Matejskiego

Papieski Jałmużnik odwiedził wspólnotę jezuitów w Nowym Sączu przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Rano w kościele parafialnym odprawił Mszę i spotkał się z wolontariuszami Caritas.

Aresztowano księdza podejrzanego o molestowanie 14 dzieci

Były proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Godowie (archidiecezja katowicka), ks. Kazimierz G., usłyszał 16 zarzutów w związku z podejrzeniem o molestowanie seksualne 14 dzieci poniżej 15. roku życia. Na polecenie gliwickiej prokuratury został aresztowany. Kapłan złożył odpowiednie wyjaśnienia i nie przyznaje się do winy. Sprawę do organów ścigania zgłosił delegat metropolity katowickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży, który dowiedział się o tym z wpisu ofiary na portalu społecznościowym.