Wiadomości: Polska

Kraków: na Wawelu modlono się w intencji kard. Macharskiego

Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył rano 13 czerwca Mszy św. w intencji powrotu do zdrowia kard. Franciszka Macharskiego.

Caritas inauguruje wakacyjną akcję

Dzięki „Wakacyjnej Akcji Caritas” kilkadziesiąt tysięcy dzieci z ubogich, polskich rodzin będzie mogło w tym roku skorzystać z letniego wypoczynku.

Abp Migliore: Franciszek ma serce i umysł pełne wyjątkowej empatii

Papież, jak na dobrego jezuitę przystało, przyszłe działania planuje w oparciu o doświadczenie duchowe i modlitwę, których owoce wypracowuje w dialogu i konsultacjach.

Program wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Polsce

Publikujemy oficjalny program wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Polsce w dniach 27-31 lipca z okazji XXXI Światowych Dni Młodzieży.

ŚDM, rodzina, uchodźcy, związki niesakramentalne – zakończyło się 373. zebranie KEP

Światowe Dni Młodzieży, uchodźcy, duszpasterstwo rodzin oraz związków niesakramentalnych – to główne tematy 373. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie 7 i 8 czerwca.

Dziś rozpoczyna się 373. zebranie Episkopatu Polski

Światowe Dni Młodzieży, uchodźcy, duszpasterstwo rodzin oraz związków niesakramentalnych – to główne tematy rozpoczynającego się dziś przed południem w Warszawie 373. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Migliore: Będę w Polsce jako nuncjusz podczas papieskiej pielgrzymki i ŚDM

Pozostaję w Polsce pełniąc funkcję nuncjusza apostolskiego podczas lipcowej wizyty Ojca Świętego oraz Światowych Dni Młodzieży – powiedział 1 czerwca w rozmowie z KAI abp Celestino Migliore. Wyjaśnił, że – mimo nominacji na nuncjusza …

ŚDM, rodzina i uchodźcy – tematami 373. zebrania plenarnego Episkopatu Polski

Światowe Dni Młodzieży oraz duszpasterstwo rodzin w świetle adhortacji „Amoris Laetitia” – to główne tematy 373. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które będzie miało miejsce 7 i 8 czerwca w Warszawie. Biskupi zajmą się …

ŚDM: żołnierze budują mosty na Campus Misericordiae

Ponad 60 żołnierzy z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego pracuje nad budową czterech mostów tymczasowych w Brzegach koło Wieliczki. Jeden z mostów jest już gotowy. Przeprawy mają zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom uczestniczącym w Światowych Dniach Młodzieży …

Powstanie „podręcznik” dla duszpasterzy nt. związków niesakramentalnych

Opracowanie specjalnego poradnika dotyczącego osób żyjących w związkach niesakramentalnych zapowiedziano 24 maja w Warszawie. Ponadto w każdej diecezji ma być powołany przynajmniej jeden duszpasterz takich par – poinformował KAI bp Jan Wątroba, przewodniczący Rady …