Jutro Niedziela – XV niedziela zwykła B

#IdzProrokuj – takimi słowami Bóg posyła Amosa. Jezus posyła Dwunastu, mówiąc: Idźcie, podwiązawszy sandały. Po co? By powtarzali Jego słowa i czyny. By kontynuowali Jego misję. Tak Jezus buduje Kościół.
Archiwum

Jutro Niedziela – XIII niedziela zwykła B

Obudź się. Wstań. Wcale nie umarłeś, lecz śpisz. “Thalita kum” a więc “podnieś się”. Niedzielna Liturgia Słowa redefiniuje śmierć, pierwotnie rozumianą po prostu jako zakończenie życia.

Od 1 lipca rekrutacja. Nowe propozycje PWTW na rok akademicki 2018/2019

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie z roku na rok rozszerza swoją ofertę • Studiować można nie tylko teologię, etykę czy katechetykę ale od nowego roku również „teologię dla zabieganych” • W planach jest także trzecia edycja Akademii Dziennikarstwa • 1 lipca rozpocznie się rekrutacja na wszystkie kierunki

Jutro Niedziela – XI niedziela zwykła B

Historia zbawienia toczy się wśród drzew. Od drzewa życia poprzez drzewo poznania dobra i zła, aż do Drzewa Krzyża. A i historia drzewa – od ziarna po dorodny okaz – obrazuje wiele.

„Teologia dla zabieganych”. Nowa propozycja Papieskiego Wydziału Teologicznego

W ciągu czterech semestrów można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, z fundamentami wiary i chrześcijańskim stylem życia we współczesnym świecie • W zajęciach mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania, zarówno animatorzy wspólnot jak i osoby poszukujące swojej indywidualnej drogi do Boga • Zgłoszenia do 30 września
Więcej

Kalendarium

2. Niedziela Wielkiego Postu 

25 lutego 2018 r.

I Czytanie: Rdz 22, 1-2.9-13.15-18;   

II Czytanie: Rz 8, 31b-34;

Ewangelia:  Mk 9, 2-10.

Propozycje