Dochód ze sprzedaży płyty „Ocalanie” wesprze powstające w Niepokalanowie Światowe Centrum Modlitwy o Pokój
Osiem maryjnych utworów tzw. Oratorium o Matce Bożej oraz cztery hymny z Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej złożyły się na płytę „Ocalenie”. Krążek ma ukazać się 1 września. Będzie to płyta-cegiełka na powstające Światowe Centrum Modlitwy o Pokój – jedyne miejsce w Polsce i jedno z 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój, błogosławionych przez Ojca Świętego.
– Głęboko wierzymy, że każda wyśpiewana i wygrana nuta posłuży budowaniu pokoju w ludzkich sercach i rodzinach – uważają muzycy.
Autorem słów i muzyki jest o. Grzegorz Kwiecień, franciszkanin. – Utwory w większości oparte są na tekstach św. o. Maksymiliana i jego relacji z Maryją. Jeden z nich powstał na przykład na kanwie aktu oddania się Niepokalanej. Inne opowiadają o historii Niepokalanowa i powstania Rycerstwa Niepokalanej – wyjaśnia o. G. Kwiecień.
Oprócz głębokich tekstów, uwagę zwraca sama muzyka. Aranżacji instrumentalnej i chóralnej podjął się zespół muzyczny Miriam z Niepokalanowa i zaprzyjaźnieni muzycy pod dyrekcją o. Andrzeja Sąsiadka, proboszcza bazyliki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask.
– Trudno określić jej gatunek. To połączenie orkiestry symfonicznej ze scholą w wersji chóralnej i popową aranżacją. Myślę, że płyta wypełnia pewną lukę na muzycznym rynku – mówi Małgorzata Konkol, pomysłodawczyni ewangelizacyjnego projektu.
Oratorium o Matce Bożej będzie można posłuchać na żywo 1 września o g. 9 w bazylice w Niepokalanowie. Tego samego dnia będzie można także nabyć płytę „Ocalenie”.
– W przyszłości chcemy utworzyć maryjną fundację, której celem będzie ewangelizacja przez muzykę. Planujmy także uruchomić regularną sprzedaż płyt i koncertować – mówi Marta Guzik, zaangażowana w muzyczny projekt.
„Gość Warszawski”